Katharsis Development sprzedaje HopStop Siedlce do LCP Properties

HopStop, park handlowy typu convenience w Siedlcach, został sprzedany przez Katharsis Development, polskiego dewelopera, do LCP Properties, brytyjskiego inwestora z oddziałem w Polsce. Zespół doradczy Avison Young reprezentował podczas transakcji sprzedającego.

HopStop w Siedlcach to kolejny z parków handlowych wybudowanych przez Katharsis Development pod tym szyldem. Poprzednie nieruchomości, znajdujące się w Radomiu, Zamościu (2 obiekty) i Rembertowie, zostały sprzedane do nowego właściciela w transakcji portfelowej w 2018 roku, gdzie zespół Avison Young również reprezentował sprzedającego. Transakcja ta zdobyła nagrodę Transakcji Roku 2018 podczas gali CEE Investment Awards.

Sukces HopStop to efekt pracy całego zespołu Katharsis Development, a w szczególności Anny Lech i Pauliny Żur. Jesteśmy dumni, że kolejny park handlowy HopStop zostaje sprzedany do międzynarodowego funduszu, co – szczególnie w czasie obecnej pandemii – potwierdza wysoką jakość projektów HopStop zrealizowanych przez Katharsis Development; nasz obiekt jest otwarty cały czas i bije rekordy ilości osób robiących w nim zakupy.

Obecna transakcja to również kolejny efekt znakomitej współpracy pomiędzy mną a Michałem Ćwiklińskim z Avison Young – współpracy, która rozpoczęła się na początku działalności Katharsis Development na rynku, trwa do dziś i z pewnością przyniesie kolejne wspólnie zrealizowane transakcje.” – komentuje Rafał Trusiewicz, prezes zarządu w Katharsis Development.

Katharsis Development korzystało również z usług CMT Advisory oraz Kancelarii mecenasa Jacka Stefańskiego.

Katharsis Development

Katharsis Development to dynamicznie rozwijająca się firma deweloperska, realizująca przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze komercyjnym. Zespół Katharsis to młody, zmotywowany i dynamiczny zespół, który łączy misja wprowadzania nowej jakości w branży, planując, realizując i popularyzując inwestycje w segmencie convenience centers jak również w innych dziedzinach biznesu. Na czele zespołu od początku stoi Prezes Rafał Trusiewicz, który będzie rozwijał działalność spółki o nowe sektory biznesowe.

LCP Properties
LCP Properties jest polskim oddziałem London & Cambridge Properties Ltd (LCP), jednej z największych brytyjskich firm na rynku nieruchomości i prywatnych inwestorów w Europie. Domeną firmy są nieruchomości komercyjne. LCP inwestuje w parki handlowe, dyskonty/supermarkety i obiekty typu SBU.

Avison Young

Avison Young jest międzynarodową firmą doradczą działającą na rynku nieruchomości, stworzoną, aby generować realną wartość ekonomiczną, społeczną i środowiskową w oparciu o ludzi i dla ludzi. Główna siedziba firmy znajduje się w Toronto w Kanadzie.

fot. materiały prasowe