Kompleks biurowy Brama Portowa ma nowego właściciela

Vastint Poland sprzedał zespół budynków biurowych Brama Portowa w Szczecinie. Nowym właścicielem został fundusz FLE SICAV FIS zarządzany przez FLE GmbH z Wiednia.

Przedmiotem transakcji są dwa budynki biurowe tworzące kompleks Brama Portowa, oferujący blisko 13 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowo-handlowej w centrum Szczecina. Brama Portowa jest pierwszym projektem komercyjnym w tym mieście, który pomyślnie przeszedł procedurę uzyskiwania certyfikacji LEED.

Dr Alexander Klafsky, partner zarządzający FLE GmbH, wyjaśnia: „W ciągu ostatnich czterech lat udało nam się zbudować solidny i wysokowydajny portfel nieruchomości w całej Polsce, obejmujący zarówno silne miasta regionalne, jak i stolicę. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce i mamy już zabezpieczone dwa nowe projekty. Ostatni zakup w Szczecinie potwierdza nasz apetyt i kryteria inwestycyjne. Dzięki firmie Vastint kompleks biurowy Brama Portowa jest w bardzo dobrym stanie technicznym i charakteryzuje się silną dywersyfikacją najemców będących liderami w swoich branżach.”

Vastint w procesie sprzedaży wsparli eksperci z Działu Rynków Kapitałowych firmy Knight Frank.

Obsługę prawną po stronie sprzedającego zapewnił mecenas Artur Swirtun oraz Dawid Demianiuk z kancelarii prawnej Legal Kraft. Kupującemu doradzała firma Allen & Overy w osobie prawników Michała Matery i Piotra Przybylskiego.

FLE GmbH z siedzibą w Wiedniu jest częścią francuskiej grupy LFPI. LFPI jest niezależną międzynarodową spółką zarządzającą zdywersyfikowanymi aktywami o wartości prawie pięciu miliardów euro w sektorze private equity, nieruchomości, wierzytelności i innych obszarów zarządzania aktywami. Fundusze nieruchomości zarządzane przez grupę LFPI są właścicielami ponad 250 nieruchomości o szacunkowej wartości netto około trzech miliardów euro.

fot. materiały prasowe