Krakowska Kapelanka oficjalnie otwarta

W czwartek 20 listopada br. odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Kapelanki 42 – pierwszego krakowskiego projektu biurowego Skanska Property Poland. Nowoczesny, zaprojektowany z dbałością o środowisko kompleks dwóch budynków jest już niemal w całości wynajęty. Jeden z budynków został sprzedany, trzy tygodnie temu, polskiemu funduszowi REINO Dywidenda FIZ.

Kapelanka 42 powstała w ciągu niespełna dwóch lat od rozpoczęcia inwestycji. Oddane do użytku w drugim i trzecim kwartale tego roku budynki oferują ponad 30 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Jeden z budynków już na początku listopada znalazł nabywcę, którym jest polski fundusz REINO Dywidenda FIZ, zarządzany przez REINO Partners.

Eleganckie w swojej prostocie budynki Kapelanka 42 zostały zaprojektowane z prawdziwie skandynawskim podejściem do architektury. Zewnętrzna estetyka współgra z funkcjonalną powierzchnią. Dzięki możliwości elastycznego zaaranżowania, przestrzeń biurowa pozwala na długoletni rozwój firm w ramach jednej lokalizacji. Ponadto kompleks, tak jak wszystkie projekty Skanska, wyróżnia się zastosowaniem wielu zielonych rozwiązań. Sprawiają one, że Kapelanka 42 jest nie tylko oszczędna dla najemców i komfortowa dla pracujących w niej osób, ale również ma mniejszy wpływ na środowisko. Wszystkie te cechy potwierdzi międzynarodowy certyfikat LEED na poziomie Gold. Projekt budynku został opracowany przez śląską pracownię medusa group, a jego generalnym wykonawcą była firma Skanska S.A.

fot. materiały prasowe