Krakowskie herbaty podbijają serca Europejczyków

Podkrakowską fabrykę Teekanne może opuścić nawet 1,3 mld torebek herbaty rocznie. Stąd trafiają one do kubków miłośników herbaty w całej Europie Środkowo – Wschodniej.

Polski oddział Teekanne został założony w 1992 r., a już w zaledwie rok później ruszyła produkcja herbaty. Od początku działalności w Polsce firma jest związana z Krakowem. Pierwsza fabryka mieściła się przy ul. Gromadzkiej i pozwalała na produkcję 50 mln torebek herbaty w pierwszym roku działalności. W dwudziestą piątą rocznicę istnienia w Polsce przedsiębiorstwo sprawiło sobie wyjątkowy prezent i przeniosło się do nowoczesnego zakładu na terenie Parku Logistycznego 7R Kraków Kokotów – Brzegi.

Pierwsze przymiarki do zmiany lokalizacji fabryki zaczęły się w 2014 r., wtedy też doszło do pierwszego spotkania między przedstawicielami Teekanne i 7R. Ostateczna decyzja o współpracy między Teekanne i 7R zapadła w 2015 roku. Kiedy tylko uzyskano pozwolenie na budowę ruszyły prace terenowe. Deweloper 7R wybudował obiekt o powierzchni prawie 6 000 mkw. zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi klienta i ze standardami obowiązującymi we wszystkich europejskich fabrykach firmy.

fot. Paweł Skraba