Kto zwyciężył w konkursie Baumit Fasada Roku 2013?

Konkurs Fasada Roku cieszy się wciąż popularnością. Od kilku lat architekci, wykonawcy oraz inwestorzy zgłaszają swoje realizacje i walczą o tytuł najlepszej fasady. W tym roku do rywalizacji stanęło 211 budynków, z których Jury wybrało 4 zwycięzców i przyznało 9 wyróżnień. Nagrodzone obiekty zachwycają nowoczesną koncepcją architektoniczną, umiejętnym współgraniem kolorów i struktur, jak również dbałością o detale. Zwieńczeniem VII edycji konkursu Fasada Roku była uroczysta gala w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

W I kategorii „Nowy budynek” zwycięstwo odniósł budynek mieszkalny z Poznania przy ul. Inflanckiej 20. Obiekt do konkursu zgłosiło Przedsiębiorstwo ARI Sp. z o.o. Autorem projektu jest dr inż. arch. Eugeniusz Skrzypczak wraz z zespołem: arch. Krzysztof Sikorski, arch. Maciej Armanowski, arch. Jacek Gilewicz i arch. Tomasz Kusznierów. Anna Gregorczyk dbała o fotograficzną dokumentację realizowanej inwestycji. Inwestorem jest firma UWI Inwestycje S.A. Inflancka Spółka Komandytowa. Natomiast wykonaniem zajęła się firma Pil Building Sp. z o.o.

rektorat_UMCS_Lublin Nagrodę główną w II kategorii „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji” zdobył Budynek Rektoratu Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obiekt do konkursu zgłosił Dyrektor Inwestycji z ramienia UMCS Cezary Witek. Projekt realizacji opracowało Biuro Inżynieryjno-Wdrożeniowe Intelligent Systems pod kierownictwem mgr. inż. Stanisława Fijałkowskiego. Wykonawstwem zajęło się Przedsiębiorstwo Budowlano- Handlowe Remar Rafał Makowski.

budynek_wielorodzinny_platynowa_warszawa Zwycięzcą III kategorii „Budynek z wielkiej płyty” został wielorodzinny budynek zlokalizowany w Warszawie przy ul. Platynowej 10. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Dariusz Filak, który zgłosił realizację do konkursu. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Krystosiak i Syn Sp. z o.o., a inwestorem obiektu jest Wspólnota Mieszkaniowa.

W IV kategorii „Budynek po renowacji” zwycięstwo zdobyła kamienica mieszkalna zlokalizowana w Poznaniu przy ul. Kościuszki 80. Obiekt do konkursu zgłosił autor projektu architektonicznego arch. Piotr Bukowy. Inwestorem obiektu jest Zarząd Zasobów Lokalowych Poznań. Renowację kamienicy przeprowadziło Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Agad Sp. z o.o. Wyróżnienie otrzymał dwór barokowy z połowy XVII w. z Jezior Wielkich. Autorem projektu renowacji jest Zbigniew Antczak z Pracowni Projektowej Zbigniew Antczak, która zgłosiła obiekt do konkursu.

fot. materiały prasowe

 

Translate »