LCube rusza z nowym projektem koło Wrocławia

Firma deweloperska LCube rozpoczęła realizację kolejnego parku magazynowego. Po kameralnym projekcie, który powstaje w podrzeszowskiej Jasionce, na nową lokalizację wybrano miejscowość Dobrzykowice, na wschód od Wrocławia. Planowany kompleks logistyczny docelowo będzie liczył 60 tys. m2. Projekt jest realizowany w formule joint venture z Grupą Sindbad.

Logistic Park Wrocław I składać się będzie z dwóch etapów, realizowanych na działce o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów. Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu i jego komercjalizacja. Pierwsze powierzchnie magazynowe mogą być dostępne nawet już na przełomie 2021 i 2022 r.

„Atutem naszej nowej inwestycji jest z pewnością lokalizacja. Obecnie na rynku mamy bardzo silny trend przenoszenia się najemców powierzchni magazynowych z zachodu Europy, gdzie stawki czynszów są mocno wyśrubowane, do Polski. Szczególnie jest to widoczne w pasie zachodnim, gdzie powstaje LCube Logistic Park Wrocław. Atutem naszego kraju są na pewno nowoczesne powierzchnie, które powstawały w ostatnich latach, rynek pracy i nowoczesna – stale rozbudowywana – sieć drogowa. Otrzymujemy wiele zapytań od najemców w związku z nową inwestycją i liczymy na szybką komercjalizację pierwszych etapów” – dodaje Aleksandra Kołbon, z działu lizingu w LCube.

Inwestycja, która ma się wyróżniać zastosowanymi „zielonymi rozwiązaniami”, powstaje w formule joint venture z Grupą Sindbad. Obiekt ma być certyfikowany, a na terenie inwestycji będą przeprowadzone nowe nasadzenia drzew. W planach jest również stworzenie łąk miododajnych. W inwestycji zostaną zastosowane rozwiązania związane z oszczędzaniem wody, nie zabraknie także stanowisk ładowania aut elektrycznych.

fot. materiały prasowe