Lepiej zapobiegać niż leczyć

Choć lato jeszcze trwa i dla wielu z nas nie w głowie przygotowania do sezonu zimowego, warto z wyprzedzeniem zatroszczyć się o stan naszego domu. By okazale prezentował się w każdej porze roku, należy zadbać o elewację budynku oraz inne elementy takie jak: schody, balustrady czy parapety. W odpowiednim zabezpieczeniu, gwarantującym bezproblemowe użytkowanie przez długi czas, idealnie sprawdzą się Mocne Kleje firmy Den Braven – mrozoodporne i wodoodporne preparaty, które dzięki swoim właściwościom zagwarantują, że bez obaw wkroczymy w mroźne dni unikając przykrych niespodzianek.

W przypadku elementów z kamienia usytuowanych na zewnątrz domu warto użyć kleju Skalny Mocny, który po utwardzeniu staje się całkowicie mrozoodporny. Dodatkowo, jednoskładnikowy, poliuretanowy klej o wysokiej twardości przyczepny jest do wielu materiałów, gładkich i porowych, w tym także tych wilgotnych. Dlatego też przy jego pomocy zamocujemy różnorodne elementy na zewnątrz domu. Tworząc silne i trwałe wiązania, jednocześnie zapewni powierzchni estetyczny wygląd – bez mało gustownych śladów mocowania.  Atut w postaci wytrzymałej spoiny sprawia, że Skalny Mocny doskonale poradzi sobie także z przytwierdzeniem większych elementów. Z pomocą mrozoodpornego środka bez trudu, nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zamontujemy kamienne balustrady czy fragmenty schodów.
Nie możemy także zapominać, iż konserwacji wymagają m.in. progi, parapety i okapniki. Warto zatem użyć preparatów, które cechować się będą przede wszystkich wysoką przyczepnością do rozmaitych materiałów. I tak, Stalowy Mocny zapewni trwałe łączenie zewnętrznych parapetów i elementów obróbki blacharskiej, znajdujących się na brzegach balkonów czy tarasów. Z kolei Dębowy Mocny sprawdzi się np. w przypadku drewnianych progów czy okładzin –  tworząc twardą i mocną spoinę. Dzięki swoim właściwościom – najwyższej odporności na działanie wody – klasie trwałości D4 wraz z odpowiednią ochroną w postaci powłoki powierzchniowej, nie zawiedzie nawet pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Mocne Kleje z powodzeniem zastąpią narzędzia, które mogą naruszać strukturę łączonych elementów, takie  jak: kołki, wkręty, gwoździe, śruby, nity czy spawy.
Parafrazując powiedzenie lepiej zapobiegać niż leczyć, można by rzec – działajmy prewencyjnie – wówczas unikniemy mierzenia się z konsekwencjami w postaci ubytków i uszkodzeń nader często powstałych podczas zimy. Warto wykorzystać letnią aurą, sprzyjające warunki atmosferyczne oraz wolny czas, by przygotować nasz dom do zimy.

Translate »