Łódź atrakcyjniejsza niż Houston czy Malediwy

Lonely Planet ogłosiło listę „Best in Travel 2019”, najbardziej rekomendowanych destynacji na świecie do podróży w 2019 roku. Polska Łódź znalazła się na 2 miejscu! Wśród obowiązkowych punktów zwiedzania wymieniono Manufakturę …

… przy której znajduje się hotel Vienna House Andel’s Lodz. Lonely Planet to nie tylko znane na całym świecie przewodniki turystyczne, ale również społeczność podróżników i influencerów turystycznych. I to właśnie miłośnicy podróżowania oraz redaktorzy Lonely Planet nominowali najbardziej atrakcyjne destynacje, które następnie zostały ocenione przez profesjonalne jury. Efektem jest lista TOP 10 różnorodnych miejsc, które warto odwiedzić w 2019 r. Brano pod uwagę zarówno cenę podróży, jak i jakość. Na 1. miejscu znalazła się Dolina Południowego Nilu w Egipcie, ale tuż za nią uplasowała się Łódź!

„To niezwykłe wyróżnienie dla naszego miasta, potwierdzające, że Łódź jest coraz atrakcyjniejszym turystycznie miastem.” – cieszy się Anna Olszyńska, dyrektorka generalna Vienna House Andel’s Lodz. – „Od początku istnienia Andel’s Lodz angażuje się w promocję miasta na arenie międzynarodowej, zarówno wśród podróżników prywatnych, jak i biznesowych. Zachęcamy do eksplorowania Łodzi, odkrywania jej ukrytych sekretów i podziwiania jej postindustrialnej architektury, której koronnym przykładem jest kompleks Manufaktury z hotelem Andel’s Lodz.”

Lonely Planet wymienia kilka atrakcji w Łodzi, których nie można przegapić. Tyrolka, czyli przejazd linowy nad Rynkiem Włókniarek Łódzkich na terenie Manufaktury, wizyta na Dworcu Łódź Fabryczna, który jest niepowtarzalnym dziełem sztuki użytkowej czy przejażdżka rikszą po ulicy Piotrkowskiej – najdłuższym deptaku handlowym w Europie. „Dodałabym do tej listy wizytę w Księżym Młynie i Muzeum Sztuki MS2, i oczywiście nocleg w Vienna House Andel’s Lodz oraz wieczorny relaks w hotelowym przeszklonym basenie z widokiem na Łódź.” – dodaje Anna Olszyńska.

W rankingu Lonely Planet Best in Travel Łódź wyprzedziła takie destynacje jak park narodowy Great Smoky Mountains w USA, Malediwy, Argentynę czy amerykańskie Houston. W uzasadnieniu wyboru Łodzi Lonely Planet pisze: “Łączy renowację industrialnych przestrzeni z odważnymi projektami architektonicznymi”, a Claire Richardson, dziennikarka Lonely Planet, podsumowuje swoją wizytę w Łodzi takim filmikiem. W związku z wyróżnieniem Łódzka Organizacja Turystyczna, wraz z partnerami komercyjnymi wśród których znajduje się Vienna House Andel’s Lodz planuje szereg działań promocyjnych, mających na celu zachęcenie międzynarodowych podróżników do przyjazdu do Łodzi na tak zwany „citybreak”.

fot. materiały prasowe