Łódzki Symetris I z kompletem najemców

Firma EPP podpisała dwie umowy najmu powierzchni w łódzkim biurowcu klasy A, Symetris I. Na powiększenie wynajmowanej przez siebie powierzchni zdecydowała się firma Solar Polska, a nowym najemcą zostało towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA.

Solar Polska jest częścią Grupy Solar – dystrybutora  produktów i rozwiązań z zakresu elektrotechniki, automatyki, klimatyzacji, wentylacji oraz techniki grzewczej i sanitarnej. Spółka wynajęła dodatkowe 200 mkw., powiększając tym samym swoje Centrum Usług Wspólnych do blisko 1 200 mkw.

– W Symetris Business Park jesteśmy najemcą już od roku. Systematyczny rozwój naszej działalności w połączeniu z rozszerzeniem kompetencji łódzkiego Centrum Usług Wspólnych sprawiły, że potrzebowaliśmy dodatkowej powierzchni biurowej. Możliwość powiększenia wynajmowanej przestrzeni w ramach tego samego budynku była dla nas optymalnym rozwiązaniem – mówi Monika Ciupińska, z Solar Polska.

Nowym najemcą biurowca Symetris I została z kolei firma ubezpieczeniowa UNIQA, należąca do austriackiej grupy ubezpieczeniowej. W Polsce UNIQUA oferuje ubezpieczenia majątkowe i życiowe. Jest też liderem w ubezpieczeniu majątku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Cechą charakterystyczną Symetris Business Park jest zewnętrzna fasada nawiązująca do industrialnej historii miasta – za inspiracje posłużyła słynna fabryka Eitingtona. Przemysłowa, modernistyczna architektura biurowców łączy się z innowacyjnymi technologiami. W budynkach zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań takich, jak podnoszone podłogi, czujniki temperatury, nowoczesne systemy klimatyzacji, a także energooszczędne windy oraz system oszczędzania wody. Kompleks posiada certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”.

fot. materiały prasowe