Luksusowa Botanica Jelitkowo gotowa

W sercu nadmorskiej dzielnicy, na granicy Sopotu i Gdańska, Invest Komfort zrealizował inwestycję mieszkaniową, która zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku nieruchomości premium. Botanica Jelitkowo jest hołdem dla natury, nie tylko ze względu na wymarzoną lokalizację w sąsiedztwie parków i morza, ale też jest to ambitny projekt zgodny z najnowszym trendem urban jungle.

Urban jungle to nurt w architekturze promujący powrót do natury, życie wśród roślin, w zdrowej dla człowieka przestrzeni, nawet jeśli mieszkamy w sercu metropolii. W trend ten wpisuje się Botanica Jelitkowo, której lokalizacja łączy bliskość miejskiej infrastruktury z sąsiedztwem zielonych parków i nadmorskiej plaży. Naturalne walory otoczenia były inspiracją do stworzenia osiedla, gdzie przyroda będzie odgrywać główną rolę. O skali projektu zieleni świadczą już same liczby. Wokół kameralnych, eleganckich budynków zasadzono aż 18 tysięcy roślin. Będą to drzewa, krzewy kwiatów, trawy ozdobne, byliny, pnącza, przeróżne paprocie oraz rośliny wodne – łącznie ponad 80 gatunków.

– Zaproponowaliśmy stworzenie bardzo urozmaiconej przestrzeni, zarówno pod względem architektury budynków, jak i otoczenia. Dzięki wprowadzeniu oryginalnego, „łamanego” układu domów, uzyskaliśmy efekt indywidualizacji przestrzeni – widok z okien na zieleń będzie zawsze atrakcyjny, ale i zróżnicowany, w zależności od mieszkania. – mówi architekt Marek Łańcucki ze Studia MAARTE.

fot. Invest Komfort