Lundbeck ulokował się w Quattro Business Park w Krakowie

Lundbeck, duńska firma farmaceutyczna, podpisała umowę najmu 1 700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w Quattro Business Park w Krakowie. Lundbeck uruchomi tam z początkiem lipca br. Centrum Usług Biznesowych, świadczące usługi z obszaru finansów, HR, IT oraz obsługi procesów zakupowych na rzecz innych oddziałów firmy w Europie. W Centrum pracę znajdzie ok. 130 osób.

Quattro Business Park zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Krakowa przy Al. Gen. Bora-Komorowskiego – jednej z głównych arterii komunikacyjnych Krakowa. Kompleks obejmie docelowo pięć budynków biurowych (budynki A, B, C, D oraz FIVE) o łącznej powierzchni najmu około 57 000 metrów kwadratowych. Do dyspozycji pracowników i gości parku będzie 1 150 miejsc parkingowych.

Decyzja Lundbeck dotycząca uruchomienia w Krakowie swojego Centrum Usług Biznesowych potwierdza bardzo mocną pozycję stolicy Małopolski na globalnej mapie lokalizacji dla projektów z sektora usług dla biznesu. Kraków plasuje się wysoko w światowych rankingach. Przykładowo, miasto zajęło dziewiąte miejsce w globalnym zestawieniu 2014 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations. Oprócz kadr, klimatu inwestycyjnego, infrastruktury transportowej czy wysokiej jakości życia, kluczowym atutem Krakowa jest rozwinięty rynek biurowy.

Rafal Oprocha JLL kadr

W procesie poszukiwania i wyboru lokalizacji oraz negocjowania warunków najmu firmę Lundbeck wspierali eksperci z JLL.
– Kraków, z całkowitymi zasobami powierzchni na poziomie ponad 570 000 mkw. jest drugim po Warszawie największym rynkiem biurowym w Polsce, a w budowie znajduje się kolejne 130 000 mkw. Tak dynamiczny rozwój jest generowany w dużej mierze przez firmy z sektora usług dla biznesu, które zajmują już ok. 50% zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej w mieście – powiedział Rafał Oprocha, dyrektor oddziału JLL w Krakowie.

Lundbeck to międzynarodowa firma farmaceutyczna, w najwyższym stopniu oddana kwestii poprawy jakości życia osób cierpiących na choroby mózgu. Firma zatrudnia ok. 6 000 osób w 57 krajach, z czego 2 000 w samej Danii. Produkty Lundbeck są zarejestrowane w ponad 100 krajach.

il. materiały prasowe

 

Translate »