Megaton – nowość w dużym formacie

Megaton to nazwa nowej na rynku kostki brukowej o bezfazowej formie i zwiększonej wytrzymałości na obciążenia. Przeznaczona do przestrzeni publicznych, gdzie dopuszczalny jest ciężki ruch kołowy, propozycja firmy Buszrem wyróżnia się również niestandardowymi jak na kostkę wymiarami, które znakomicie sprawdzą się na rozległych miejskich placach i skwerach.

Buszrem kostka Megaton

Kostka Megaton produkowana jest w dwóch wersjach wykończenia powierzchni – gładką oraz płukaną. Kostka gładka dostępna jest w klasycznym szarym kolorze, dzięki czemu zyskuje klasyczny wygląd oraz jest mało podatna na różnego rodzaju zabrudzenia. Wersja płukana występuje w dwóch wzajemnie dopełniających barwach – jasnym i ciemnym granicie. Ich delikatnie chropowata powierzchnia podczas produkcji została poddana procesowi płukania wodą pod wysokim ciśnieniem przez co uwidocznione zostają zastosowane do jej produkcji kruszywa. Dzięki takiemu zabiegowi kostka zyskuje niebanalny, szlachetny wygląd.

Obie wersje kostki Megaton znajdą zastosowanie na placach miejskich i w każdej innej przestrzeni publicznej gdzie dopuszczalny jest ciężki ruch kołowy. Co więcej, naturalnie łączą się z blokiem schodowym Buszremu o podobnej kolorystyce. Kompatybilne produkty umożliwiają swobodne tworzenie stopni i różnicowanie poziomów.

Ważną cechą i jednocześnie zaletą kostki Megaton jest jej bezfazowa powierzchnia, która umożliwia ścisłe przyleganie elementów. To sprawia, że powstaje jednolita nawierzchnia o dobrej przyczepności umożliwiająca bezproblemowe poruszanie się pieszych (nawet tych na wysokich obcasach!), wózków dziecięcych oraz niepełnosprawnych. Z pewnością wyrównaną i idealnie płaską nawierzchnię docenią także osoby jeżdżące na rolkach i rowerem – mówi Grzegorz Nowacki z firmy Buszrem.

Kostka Megaton oferowana jest w trzech wzajemnie uzupełniających się kolorach. Wszystkie elementy mają grubość 15 cm, która umożliwia poruszanie się po nich samochodów oraz wymiary 75 x 40 cm. Dzięki temu wszystkie elementy można dowolnie ze sobą łączyć, a stonowane odcienie kostki zapewniają także komplementarność estetyczną.

fot. materiały prasowe