Mieszkania dwupoziomowe co raz popularniejsze

Apartamenty dwupoziomowe dotychczas kojarzyły się z luksusowymi projektami mieszkaniowymi dostępnymi w Europie Zachodnie, ale obecnie bez trudu można je znaleźć w Polsce, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Co więcej przestrzenie te cieszą się rosnącym zainteresowaniem, gdyż stwarzają klimat domu jednorodzinnego – mieszkania dwupoziomowe oferują zamieszkującym dwa piętra do wykorzystania. „Domowe” wrażenie potęgują również schody łączące jego poziomy. Podobnie jak w domu jednorodzinnym, każdy z mieszkańców znajdzie tu miejsce tylko dla siebie, jak również obszar do realizacji wspólnych zajęć.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne dwupoziomowe mieszkania od dewelopera. Dodatkowa powierzchnia uzyskana w pionie to niewątpliwie mocny atut tego typu apartamentów. Jest to również jeden z powodów, dla którego coraz chętniej decydują się na nie deweloperzy. Tego typu mieszkania to miejsca, gdzie zdecydowanie stawia się na ponadprzeciętną wysokość.

– Skutecznie i bardzo praktycznie powiększa się metraż i użyteczność poprzez dodanie antresoli. Efektem absolutnie zamierzonym jest uzyskanie otwartej przestrzeni i nadanie niepowtarzalnego charakteru całości – komentuje Monika Rohoza, prezes RWJ Development, firmy budującej podwarszawską inwestycję Apartamenty Sienkiewicza 44.

Często boimy się decyzji o zakupie mieszkania z antresolą, ponieważ nie wiemy jakie praktyczne zastosowanie ma taka dodatkowa przestrzeń albo obawiamy się uciążliwości, związanych z wchodzeniem i schodzeniem po schodach. Tymczasem mało kto wie, że przestrzeń tę można wykorzystać na stworzenie niestandardowego biura do pracy, albo urządzenie intymnej, odseparowanej od reszty domu sypialni czy też ustawienie biblioteczki, o której zawsze marzyliśmy, a nie było na nią miejsca. Można też przenocować sporą liczbę gości na dodatkowych materacach, gdy zjawią się oni niespodziewanie w naszym domu.

Antresola to taka spokojna przestrzeń, z której możemy obserwować co dzieje się w mieszkaniu, pozwalająca się troszeczkę zdystansować i zrelaksować. Polacy doceniają zalety mieszkań dwupoziomowych – zdecydowanie to dobra oferta dla rodzin z dziećmi, czy też osób lubiących przyjmować gości.

– Mieszkania dwukondygnacyjne stanowią już kilka procent rynku w Polsce, a ich popularność wciąż wzrasta. Analizując sprzedaż mieszkań w inwestycji Sienkiewicza 44 widzimy, że ten typ lokali wybierają zarówno rodziny i młode pary, jak i single – są to zdecydowanie osoby poszukujące niepowtarzalnej przestrzeni, którą będą mogli właściwie zaaranżować zgodnie ze swoimi potrzebami – dodaje Monika Rohoza.

fot. materiały prasowe