Mieszkaniowy bestseller w Poznaniu

Pomiędzy ulicami Bukowską i Grunwaldzką, w samym centrum Poznania, powstanie najnowszy projekt grupy Unidevelopment, reprezentowanej na poznańskim rynku przez spółkę Monday Development. Projekt osiedla zakłada realizację dwóch czteropiętrowych budynków posadowionych na wspólnej hali garażowej. Powstanie tu łącznie 170 mieszkań. W ofercie dewelopera znajdą się lokale w wersji od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 32 do 99 m kw. Prócz części mieszkalnej na parterze budynku zaprojektowano lokale handlowo-usługowe.

Nowe budynki zostały zaprojektowane z jednej strony w zgodzie z otaczającą je architekturą, z drugiej zaś tak, by zachować bardzo cenne przyrodniczo i historycznie założenie ogrodowe przy Willi Flora. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się zabytkowe budynki: Willa Flora, renomowane I Liceum Ogólnokształcące czyli popularny „Marcinek“ oraz budynek starego kasyna.

Autorem projektu Bookowska 18 jest Studio Lisiak z Poznania, a generalnym wykonawcą inwestycji będzie notowana na giełdzie firma Unibep.

fot. materiały prasowe