Mzuri CFI 2 – crowdfundingowa spółka inwestująca w nieruchomości

Specjalizująca się w zarządzaniu najmem mieszkań i inwestowaniu w nieruchomości Grupa Mzuri uruchomiła kolejną spółkę celową – Mzuri CFI 2 – która w oparciu o model inwestowania społecznościowego nabędzie portfel mieszkań na wynajem.

Spółka rozpoczęła nabór środków, limit inwestycyjny wynosi minimum 10 tys. zł. Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji może osiągnąć nawet 8 proc. w skali roku.

Mzuri CFI 2 to kolejna Spółka Grupy Mzuri uruchomiona w ramach inicjatywy Mzuri Crowdfund Investing (Mzuri CFI) opartej na modelu inwestowania grupowego w branży nieruchomości. Pierwsza ze spółek, Mzuri CFI 1 cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony Inwestorów i pozyskała pod koniec 2014 roku ponad 1,5 mln zł na zakup i remont kamienicy w celu późniejszego sprzedania mieszkań przeznaczonych na wynajem. Udziały w Spółce objęło wówczas 64 inwestorów. Obecnie Mzuri CFI 1 jest już na etapie finalizacji zakupu kamienicy w Łodzi.

– Spółka Mzuri CFI 1 spotkała się z dużym odzewem ze strony Inwestorów. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że inwestowanie społecznościowe umożliwiające indywidualnym inwestorom lokowanie relatywnie niskich kwot kapitału w nieruchomości, to pożądana alternatywa dla tradycyjnych instrumentów oszczędnościowych – komentuje Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri CFI 2 Sp. z o. o. – Spodziewamy się, że Mzuri CFI 2 wzbudzi jeszcze większe zaintersowanie inwestorów – dodaje Kaźmierczak.

Strategia biznesowa Mzuri CFI 2 zakłada, że każdy z Inwestorów po wniesieniu do Spółki deklarowanej kwoty wynoszącej przynajmniej 10 tys. zł obejmie udziały proporcjonalnie do zainwestowanego kapitału. Po zebraniu środków rzędu co najmniej kilku milionów złotych, Spółka zakupi pakiet mieszkań po atrakcyjnych cenach, przeprowadzi ich remont, a następnie wynajmie je w celu osiągania regularnych korzyści finansowych z czynszu najmu. Wypłaty zysków udziałowcom planowane są co cztery miesiące, począwszy od drugiego roku funkcjonowania Spółki. Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji może docelowo osiągnąć nawet 8 proc. rocznie. Jako że Spółka przyjmuje formę wehikułu otwartego, potencjalni Inwestorzy nie są ograniczeni terminem przystąpienia do Mzuri CFI 2.