Na Powiślu powstaje nowy apartamentowiec

Największym w Polsce rynkiem prestiżowych nieruchomości apartamentowych od lat pozostaje Warszawa. I choć segment dóbr luksusowych stale się rozwija, to wybór inwestycji z najwyższej półki, które budują się obecnie w stolicy nie jest duży. Jednym z realizowanych apartamentowców jest projekt Solec Residence. Największe, przestronne apartamenty mają 270 mkw. Cena topowego lokum sięga 5 400 000 zł.

Z roku na rok w Polsce rośnie liczba osób zamożnych. Sukcesywnie rozwija się rynek dóbr luksusowych, a wraz z nim coraz bardziej różnorodna staje się oferta mieszkań dla ludzi o ponadprzeciętnych zarobkach. Potwierdzają to dane kilku firm konsultingowych, w tym największych jak EY oraz KPMG. Klienci z wysokimi zarobkami zwracają uwagę na jakość, interesujące rozwiązania architektoniczne, jak również szeroki wachlarz usług dodatkowych. Za najbardziej luksusowe apartamenty zapłacić trzeba nawet czterdzieści tysięcy złotych za metr. Choć jak oceniają osoby zamożne i bogate jeśli apartament kosztuje od 14 do 17 tys. zł za mkw. to lokal uznać już można za luksusowy*. W tej grupie cenowej zawieranych jest także najwięcej transakcji sprzedaży – zdecydowaną część stanowią lokale od 16 do 20 tys. zł za metr.

Jednak nie tylko cena stanowi o prestiżu inwestycji. Jednym z ważniejszych czynników pozostaje lokalizacja. Obecnie komfort to już nie tylko odpowiednio duży metraż, ale również łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury, usług i rozrywek. Powstający w Warszawie na Powiślu apartamentowiec Solec Residence to obecnie jedna z niewielu prestiżowych inwestycji mieszkaniowych będących w fazie budowy w Warszawie. Zaplanowano tu w sumie 95 apartamentów. Największe z nich, np. dwupoziomowy penthouse, mają powierzchnię 270 mkw. Cena najdroższego wynosi 5 400 000 zł.

il. materiał prasowe