Nagroda PZFD dla loftów Nowej Papierni

Polski Związek Firm Deweloperskich przyznał nagrody „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015”. W kategorii projektu najlepszej rewitalizacji pierwsze miejsce zajęła Nowa Papiernia we Wrocławiu, która pokonała inwestycję Garnizon w Gdańsku oraz Rebel One Soho Factory w Warszawie.

Okazja do zorganizowania ogólnopolskiego konkursu „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015” była szczególna – rynek deweloperski w kraju obchodzi właśnie swoje 25-lecie. Polski Związek Firm Deweloperskich wyróżnienia w nim projekty użyteczne, stwarzające idealne warunki do mieszkania, przyjazne dla środowiska oraz zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju. Honorowy patronat nad konkursem objął Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach, w tym projektu najlepszej rewitalizacji, która jest tutaj kategorią szczególną. Zazwyczaj deweloperzy skupiają się na budowie nowych mieszkań, a rzadko decydują się na rewitalizację starych zabudowań i zmianę ich funkcji na mieszkalną – to często droższe rozwiązanie.

Pierwsze miejsce na podium „Projekt najlepszej rywalizacji” zajęła Nowa Papiernia we Wrocławiu, w którą zainwestowała firma RED Real Estate Development. Pokonała Garnizon w Gdańsku (drugie miejsce) i warszawski Rebel One Soho Factory (trzecie miejsce).

– Zakończyliśmy pierwszy etap inwestycji, który przyczynił się do odzyskania dla mieszkańców zaniedbanej części miasta. Teraz planujemy kolejny etap, który również się do tego przyczyni – mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni. – Zbudujemy między innymi kamienicę, która wypełni lukę w obecnej zabudowie przy ulicy Kościuszki. Wyglądem będzie wyraźnie nawiązywała do kamienicy czynszowej z XIX wieku, zachowamy także dawną nazwę – Pod Pelikanem.

Nowa Papiernia przed rewitalizacja

fot. Nowa Papiernia przed rewitalizacją

Wśród nagrodzonych najwięcej realizacji znajduje się w Warszawie i we Wrocławiu. Lista laureatów na stronie: http://www.pzfd.pl/aktualnosci,konkurs_na_najlepszy_projekt_mieszkaniowy_2012-2015_rozstrzygniety,158.html