Nagroda Roku SARP 2012/2013

Już niespełna tydzień dzieli nas od poznania zdobywcy „Nagrody Roku” Stowarzyszenia Architektów Polskich za realizacje architektoniczne oddane do użytku w 2012 i 2013 roku. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

W poniedziałek, 26 maja br. w ramach ogólnopolskich obchodów Tygodnia z Architekturą, odbędzie się uroczystość wręczenia „Nagrody Roku” Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz „Nagrody SARP” za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych.

Doroczny wybór najlepszej realizacji architektonicznej autorstwa polskich architektów to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu całego środowiska architektonicznego, istotne również z perspektywy postrzegania wkładu tej grupy zawodowej w całe dziedzictwo narodowe. Jest to niezwykle istotna uroczystość w kalendarzu imprez merytorycznych i środowiskowych Stowarzyszenia Architektów Polskich.

– Nagroda Roku SARP” jest przyznawana polskim biurom projektowym za wybudowany i przekazany do użytku w minionym roku kalendarzowym w Polsce obiekt lub zespół obiektów o znaczących wartościach architektonicznych. W związku z objęciem przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Honorowego Patronatu nad konkursem, ogłoszenie wyników „Nagrody Roku” za obiekty oddane do użytku w 2012, odbywa się wyjątkowo razem z „Nagrodą Roku” za rok 2013.

„Nagroda Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych” przyznawana jest natomiast inwestorowi polskiemu i polskim lub zagranicznym autorom projektów za wybudowany i przekazany do użytku w minionym roku kalendarzowym obiekt lub zespół obiektów o znaczących wartościach architektonicznych, wzniesionych ze środków publicznych.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26 maja o godzinie 15.00 w Pawilonie Wystawowym siedziby Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie. W gali będą uczestniczyć członkowie zarządu głównego SARP oraz zaproszeni goście – wśród nich Prezydent RP p. Bronisław Komorowski, prezesi 2 Regionu Międzynarodowej Unii Architektów oraz laureaci nagród. Partnerem wydarzenia jest firma Sopro Polska – producent profesjonalnych, systemowych rozwiązań z zakresu chemii budowlanej.

Obiekty uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami do nagród publikowane są w dwumiesięczniku „ARCH” oraz w Internecie.

 

Translate »