Największa na świecie tekstylna instalacja oświetleniowa

Firma Royal Philips zaprezentowała w drezdeńskim centrum handlowym Centrum Galerie największą na świecie tekstylną instalację oświetleniową, o powierzchni aż 37 mkw. Na panelach tekstylnych o zróżnicowanych wymiarach i fakturach wyświetlane są dynamiczne treści generowane przez barwne diody LED.

Tekstylny system oświetlenia Philips składa się z tekstylnych paneli akustycznych ze zintegrowanymi wielobarwnymi modułami LED, które wytłumiają dźwięki i tworzą we wnętrzu wyjątkową atmosferę dzięki wyświetlanym na nich dynamicznym obrazom. Każdy panel instalacji prezentowanej w drezdeńskiej Centrum Galerie wykonano z sześciu tekstylnych modułów oświetleniowych ze zintegrowaną matrycą LED RGB oraz sterownikiem i cyfrowym systemem regulacji. Modułowa konstrukcja instalacji oferuje architektom i specjalistom z zakresu oświetlenia większą swobodę w projektowaniu wnętrz oraz kształtowaniu estetyki i akustyki dużych obiektów komercyjnych, takich jak centra handlowe, hotele, restauracje i biura.

LuminousTextile_DresdenMall_2014_03-1Wykorzystanie w jednym projekcie tekstyliów, akustyki i światła to efekt połączenia specjalistycznej wiedzy z dziedziny technik oświetleniowych i designerskich materiałów dźwiękochłonnych firm Philips i Kvadrat Soft Cells.

fot. materiały prasowe

Translate »