Nieruchomości inwestycyjne. Warszawa: Sadyba Spot otrzymała certyfikat środowiskowy BREEAM

Sadyba Spot – inwestycja mieszkaniowa realizowana na warszawskim Mokotowie przez Unidevelopment SA – uzyskała certyfikat środowiskowy BREEAM na etapie projektowym.

Zastosowanie materiałów budowlanych ze sprawdzonych źródeł, zaplanowanie rozwiązań energooszczędnych, lokalizacja zapewniająca dostęp do rozwiniętej infrastruktury miejskiej czy wprowadzany plan zarządzania bioróżnorodnością – to tylko kilka z czynników, dzięki którym budynek został zaliczony do grona obiektów zrównoważonych.

Kryteria oceny budynku mieszkalnego w ramach certyfikacji BREEAM obejmują wiele obszarów. Należą do nich m.in. takie czynniki jak efektywna gospodarka wodna i energetyczna, zarządzanie procesem budowy, odpadami, sposób zagospodarowania terenu wokół inwestycji czy jej lokalizacja i dostępność komunikacji miejskiej.

Na etapie projektowania budynku Sadyba Spot Unidevelopment przygotował też „Plan Zarządzania Bioróżnorodnością”, który przyczynił się do uzyskania wysokiej oceny w zakresie ekologii i użytkowania terenu wokół inwestycji. Obejmuje on m.in. szczegółowe wytyczne dotyczące nasadzeń roślin i zabiegów mających chronić ekosystemy oraz wzmocnić bioróżnorodność fauny i flory. W ramach planu przewidziano też montaż budek lęgowych dla bezkręgowców, nietoperzy i ptaków.

Projekt Sadyba Spot Unidevelopment SA zakłada budowę 111 mieszkań o powierzchni od 34 mkw. do 116 mkw. Do części lokali na ostatnim piętrze przynależeć będą tarasy, a do pozostałych – balkony i loggie. W ramach inwestycji powstanie 118 miejsc postojowych w dwupoziomowym garażu podziemnym oraz 10 miejsc naziemnych. Na parterze budynku, od strony ul. Powsińskiej i św. Bonifacego, znajdzie się 8 lokali usługowych.

fot. materiały prasowe

Translate »