Nieruchomości premium w Szczecinie – po czym je poznać?

Według raportu High Level Book 2020 rynek nieruchomości premium w Polsce nie zwalnia tempa. Jego wartość wzrosła o ponad 1/3 (35%) w stosunku do roku ubiegłego. Również w Szczecinie inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie cieszą się coraz większą popularnością.

Czym charakteryzuje się ten segment mieszkaniowy? Wyróżniki tego rynku opisuje Bartłomiej Mandryga, dyrektor sprzedaży i marketingu w PCG Group na przykładzie Victoria Apartments.

Lokalizacja

O tym, czy dana inwestycja może być określona jako premium mówi już sama jej lokalizacja. Zazwyczaj są to apartamenty ulokowane w centralnych częściach miast, ale nie jest to regułą. Najważniejsze, by pozwalała swoim mieszkańcom korzystać z pełni jej potencjału. Dobrym przykładem jest tutaj Victoria Apartments, nowopowstająca inwestycja PCG:

– Victoria Apartments powstaje nad samym jeziorem Dąbie, w pobliżu Parku Krajobrazowego Dolnej Doliny Odry. Pobliskie tereny sprzyjają uprawianiu sportów wodnych, wycieczkom rowerowym czy uprawianiu joggingu. Doskonale odnajdą się tutaj rodziny i posiadacze czworonogów – tłumaczy Bartłomiej Mandryga.

Wykończenie

Mieszkania premium charakteryzują się przede wszystkim ponadczasowym designem. Stosowane w niej rozwiązania muszą gwarantować, że będzie imponująco prezentować się nie tylko w momencie przekazania jej nabywcom, ale także lata później. Już sama bryła powinna być wizytówką dewelopera opisującego się jako premium, ale potencjalni klienci powinni także zwrócić uwagę na staranność, z jaką wykonano części wspólne – lobby, hale garażowe, patia czy ogrody dla mieszkańców.

W obliczu pandemii okazało się także, że przy wyborze miejsca do życia bardzo ważna jest dla nas otaczająca nas zieleń, zarówno jeśli chodzi o bliskie sąsiedztwo przyrody, jak też zadbane tereny, które zapewnia deweloper. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest także zieleń, która wychodzi na ściany czy dachy.

10 w skali komfortu

Najbardziej modne adresy w mieście oferują szereg rozwiązań podnoszących standard mieszkania i ułatwiających życie samych mieszkańców. Znaczna część deweloperów zapewnia już hale garażową i miejsca postojowe dla mieszkańców, komórki lokatorskie, cichobieżne windy czy wideofon. Tworzący miejsca premium idą krok dalej.

– Wszystkie nasze apartamenty wyposażone są w inteligentne systemy zarządzania mieszkaniem. Mieszkańcy mają także zapewnione ogrzewanie podłogowe oraz przyłącze do klimatyzacji. Pamiętaliśmy także o najmłodszych, dla których powstanie plac zabaw oraz o osobach z niepełnosprawnościami – budynek jest przystosowany, by w pełni mogli z niego korzystać. Wszyscy mogą także skorzystać z przeznaczonych dla nich szaf do przechowania na balkonach. Uznaliśmy, że potencjalni mieszkańcy, którzy będą amatorami wielu sportów mogą potrzebować więcej miejsca na przechowywanie sprzętów niż tylko komórka lokatorska – mówi Bartłomiej Mandryga.

Rynek premium – prognozy
Szczecin to miasto wyjątkowe – ponad połowa jego terenu zajmuje woda i tereny zielone. To także obszar atrakcyjny biznesowo i gospodarczo. Coraz częściej doceniają go inwestorzy poszukujący nowych lokalizacji pod inwestycje magazynowe i biurowe, co zauważyli specjaliści z Colliers International. Sprzyja temu jego lokalizacja i dobra komunikacja z kluczowymi ośrodkami miejskimi w Polsce i Europie. Biorąc pod uwagę te czynniki oraz pandemiczne okoliczności w postaci chęci ochrony kapitału inwestorów, należy spodziewać się znacznego rozwoju rynku nieruchomości premium w Szczecinie.

Tym bardziej, że analizując raport High Level Book 2020, widać znaczny trend wzrostowy w całym kraju. Rosną zarówno ceny, jak i liczba sprzedanych mieszkań premium. Mimo to wciąż pozostajemy relatywnie tani w porównaniu do zachodnich sąsiadów przy jednoczesnym nie ustępowaniu im w kwestiach jakości budowanych inwestycji.

fot. materiały prasowe