Nowa inwestycja we Wrocławiu – HB 1820

Na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu rozpoczyna się budowa inwestycji mieszkaniowej HB 1820. Prace realizowane przez Eiffage Polska Budownictwo na zlecenie dewelopera Eiffage Immobilier Polska potrwają do końca 2022 roku.

Nazwa inwestycji HB 1820 to skrót od wrocławskiego adresu Haukego-Bossaka 18 i 20. Wykonawca i deweloper projektu należą do jednej grupy budowlanej, której model działalności od lat opiera się na ścisłej współpracy. – Czerpiemy korzyści płynące z synergii branż – mówi Tymon Nowosielski, prezes zarządu Eiffage Immobilier Polska.

HB 1820 to jeden 7-piętrowy budynek z reprezentacyjnym lobby z recepcją oraz garażem podziemnym. Znajdzie się w nim 96 mieszkań o różnorodnych układach od 1 do 4 pokoi i wielkości od 26 do 100 mkw. Zaprojektowano też 115 miejsc postojowych w podziemiu i na parterze (parking dwupoziomowy). Do każdego mieszkania przypisane jest co najmniej jedno miejsce.

Rzadko zdarza się, by prywatne ogródki były częścią inwestycji położonej w centrum miasta. W HB 1820 zostały one zaprojektowane niestandardowo, nie na parterze, lecz w układzie tarasowym na pierwszym piętrze, co pozwoli mieszkańcom na zachowanie większej prywatności. Znaleziono tym samym sposób na połączenie głównych oczekiwań przyszłych lokatorów: potrzeby życia w centrum Wrocławia oraz pragnienia domowego zacisza i odpoczynku wśród prywatnej zieleni.

Mieszkańcy, którzy do tej pory kupili apartamenty w HB 1820, doceniają projekt budynku pod względem jego wyglądu zewnętrznego i materiałów przeznaczonych do wykończenia wewnętrznych części wspólnych. Został on wykonany przez wrocławską pracownię Panda Studio.

HB 1820 to jedna z dwóch inwestycji mieszkaniowych dewelopera Eiffage Immobilier Polska we Wrocławiu. Druga to Atmo na Kępie Mieszczańskiej, której budowa rozpocznie się również w tym roku.

fot. materiały prasowe