Nowe centrum usług w Katowicach

TPG Katowice, spółka zależna Teleperformance Germany ze struktur Teleperformance Group wynajęła ok. 2 300 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej w budynku „Alder” w kompleksie GPP Business Park. Firma uruchomi w Katowicach centrum świadczące usługi wsparcia technicznego i informatycznego na rzecz klientów zewnętrznych.

„Alder” jest trzecim budynkiem w ramach kompleksu GPP Business Park. Projekt zlokalizowany jest w północnej części Katowic, na obszarze włączonym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. GPP Business Park obejmuje około 25 000 mkw. nowoczesnej i energooszczędnej powierzchni biurowej. A-klasowe budynki biurowe wykorzystują system tri-generacji (produkcja energii elektrycznej, ciepła i chłodu z gazu ziemnego). W procesie poszukiwania lokalizacji TPG Katowice reprezentowali eksperci z firmy JLL. Warto zauważyć, że pierwszy budynek w ramach kompleksu (Goeppert-Mayer) jako jedyny obiekt w Polsce uzyskał certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie OUTSTANDING.

Katowice, z całkowitym zasobami nowoczesnej powierzchni na poziomie ponad 337 000 mkw., są największym rynkiem biurowym Aglomeracji Śląskiej, a piątym pod względem wielkości w odniesieniu do pozostałych głównych miast Polski, po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Przewiduje się, że 2014 rok będzie rekordowym pod względem popytu i aktywności deweloperów. W samym I półroczu 2014 podpisano umowy najmu na 34 500 mkw. (dla porównania – w I półroczu 2013 popyt kształtował się na poziomie 32 000 mkw., a w całym 2013 r. – 60 500 mkw.), co dowodzi, że katowicki rynek biurowy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem najemców. Jednocześnie, deweloperzy, dostrzegając ten trend, pozostają aktywni i łącznie w 2014 r. katowicki rynek wzbogaci się o ponad 67 000 mkw. nowej podaży biurowej.

fot. materiały prasowe

 

Translate »