Nowe możliwości sufitów baffle

Firma Hunter Douglas Architectural, międzynarodowy producent materiałów architektonicznych wprowadził do asortymentu sufity Baffle Tavola – gamę, która zapewni architektom i projektantom wnętrz pełną swobodę przy tworzeniu niezwykle atrakcyjnych sufitów w pomieszczeniach dowolnej wielkości.

Jak powiedział Thierry Grimbergen, Product Manager w Hunter Douglas Architectural Divison: „Szczycimy się, zdobytą ciężką pracą, reputacją projektanta oraz wytwórcy produktów i systemów architektonicznych uważanych za jedne z najlepszych na świecie. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że rozszerzyliśmy właśnie swoją ofertę lamelowych systemów sufitowych. Baffle Tavola to system niezwykle wytrzymały i uniwersalny. Cechuje się doskonałymi właściwościami akustycznymi i jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i wykończeń, co czyni go idealnym rozwiązaniem do zastosowań w niemal wszystkich sektorach budownictwa”.

System Baffles Tavola łączy w sobie estetykę i elegancję z praktycznymi rozwiązaniami i solidnymi standardami inżynierskimi. Jest to lekki system dostępny w trzech wariantach: Straight, Levels oraz Divergent. Wszystkie trzy warianty dostępne są w szerokości 20, 30, 40 lub 50 mm, wysokości 50-300 mm i długości do 5000 mm. Każdy z nich zapewnia jednocześnie nieskończenie wiele możliwości stworzenia unikatowego i kreatywnego rozwiązania do dowolnego wnętrza.

Wariant Tavola Straight to czysta estetycznie, prosta, otwarta konstrukcja liniowa, w której panele montowane są równolegle do siebie, co nadaje całości elegancki wygląd. Wariant Tavola Levels umożliwia projektantom różnicowanie płaszczyzny sufitu i nadanie jej rytmu poprzez zmianę wysokości zawieszenia i kąta nachylenia paneli lamelowych, a wariant Tavola Divergent to efektowny system składający się z paneli nierównoległych.

Każdy z wariantów systemu Tavola dostępny jest w szerokiej gamie kolorów i wykończeń, obejmujących opcje niestandardowe, wykończenia drewnopodobne – zarówno w opcji laminatu, jak i powłoki drewnopodobnej nakładanej metodą sublimacji, oraz imitację stali nierdzewnej, co daje architektom możliwość wielu różnych konfiguracji i dostosowywanie projektu do potrzeb i życzeń klienta.

System Tavola jest odporny na korozję, spełnia wymogi europejskiej klasyfikacji odporności
na działanie ognia A2, jest prosty w instalacji (co ma zasadnicze znaczenie) i zapewnia łatwy dostęp do przestrzeni pomiędzy sufitem a stropem. Cechują go także doskonałe właściwości akustyczne, a szereg dostępnych opcji perforacji zapewnia wyjątkowe właściwości tłumienia hałasu.

Tak jak wszystkie pozostałe produkty architektoniczne firmy Hunter Douglas Architectural, system Baffle Tavola spełnia surowe normy środowiskowe. Firma Hunter Douglas Architectural  stosuje się do zasad rozwijania produktów według idei „od kołyski po kołyskę” (Cradle to Cradle).

fot. materiały prasowe