Nowe osiedle Safrano w Krakowie

Safrano to już szósty projekt Cordii w Krakowie. W dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki, w ramach dwóch sześciopiętrowych budynków powstanie 99 mieszkań (każde z balkonem lub przestronnym ogródkiem nawet do 82 mkw.) i 2 lokale usługowe. Start prac budowlanych planowany jest na III kwartał 2021 roku.

-To już nasz szósty projekt w Krakowie. Po takich udanych realizacjach jak apartamentowiec Lotniczówka na Czyżynach czy osiedle Supernova na Grzegórzkach, doskonale znamy już potrzeby lokalnego rynku i trafnie możemy połączyć nasze doświadczenie ze znajomością aktualnych trendów powiedział – Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska

Cordia w swoim nowym projekcie uwzględniła rozwiązania wspierające walkę ze smogiem, m.in. energooszczędne nawiewniki higrosterowane, wyposażone w najwyższej jakości filtry antysmogowe. Dodatkowo, na terenie osiedla zaplanowano dużą ilość różnorodnej zieleni, w tym gatunki o właściwościach oczyszczających powietrze – takie jak cisy pośrednie odmiany „Hilli”.

fot. materiały prasowe