Nowe rozwiązania podczas konferencji „Biurowce w Polsce”

W dniach 21-22 października w warszawskim hotelu Hilton odbędzie 8. Konferencja „Biurowce w Polsce”. Obok dyskusji o najlepszych produktach inwestycyjnych czy formach finansowania, sporo miejsca zostanie poświęcone trendom w aranżacji nowoczesnej przestrzeni biurowej.

To właśnie wyposażenie miejsca pracy coraz częściej ma wpływ na produktywność zespołów czy wskaźnik rotacji i retencji pracowników, determinując w pewnym zakresie wyniki finansowe przedsiębiorstw. Aż 36% przedstawicieli pokolenia Y deklaruje, że zmienia miejsce pracy średnio raz na 1-3 lata, mimo że większość jest zadowolona z obecnego zatrudnienia[1]. Może to świadczyć o chęci zdobywania nowych doświadczeń i przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu. Koszty rotacji pracownika z pokolenia Y szacuje się średnio na 15-25 tys. USD[2]. Dlatego coraz więcej pracodawców inwestuje w rozwiązania, które pomogą zatrzymać na dłużej najlepszych specjalistów. Okazuje się, że skutecznym narzędziem budowania lojalności w zespole może być atrakcyjnie wyglądające i funkcjonalne biuro, zapewniające komfort i wspomagające efektywność pracy. Podczas konferencji jeden z paneli zostanie poświęcony właśnie optymalizacji nowoczesnej przestrzeni biurowej w kontekście pracowników z pokolenia X, Y oraz Z, którzy w perspektywie 5-10 lat zaczną wchodzić na rynek pracy. W dyskusji weźmie udział Zuzanna Mikołajczyk z Mikomax Smart Office. Firma zaprezentuje między innymi innowacyjne biurko Stand Up i specjalnie zaprojektowany kubik #Hush.

zuza mikołajczyk mikomax kadr– Współczesne stanowisko pracy to nie tylko miejsce wykonywania codziennych obowiązków. Dynamicznie zmieniające się zadania sprawiają, że dziś biuro musi wspomagać różnorodne aktywności i dostosowywać się do potrzeb pracownika. Dzielenie powierzchni na strefy pracy wspólnej, skupienia, relaksu czy wprowadzanie stojących stanowisk pracy to coraz częściej konieczność – mówi Zuzanna Mikołajczyk.

System Stand Up_Mikomax Smart Office

Nowatorskie biurko Stand Up, które obecnie jest w procesie patentowym, jest wyposażone w manualną regulację wysokości blatu, dzięki czemu łatwo można przejść od pracy siedzącej do stojącej. Stand Up nie wymaga energii elektrycznej, dzięki czemu może być wykorzystany na niemal każdej powierzchni. Zaletą produktu jest także możliwość stworzenia spersonalizowanego projektu: boki biurka mogą być wykończone indywidualnym nadrukiem, a elementy tapicerowane są dostępne w aż 12 kolorach.

#Hush_Mikomax Smart Office

Drugi model, #Hush to niezwykły kubik, który pozwala na szybki i łatwy – niewymagający stawiania dodatkowych ścian – sposób dzielenia powierzchni biurowej. #Hush może pełnić rozmaite funkcje – od miejsca spotkań czy rozmów telefonicznych do idealnej przestrzeni na przerwę w pracy i kawę. Produkt zaprojektowano tak, aby pasował do wszystkich nowoczesnych pomieszczeń, a jego ustawienie można było zmieniać.

[1] Jobvite, Job Seeker Nation Study. Inside the Mind of the Modern Job Seeker , www.jobvite.com, 2015

[2] Millennial Branding and Beyond.com Survey Reveals the Rising Cost of Hiring Workers from the Millennial Generation, www.millennialbranding.com, Sierpień 2013

fot. materiały prasowe