Nowoczesność i historia w dawnej fabryce Ursus

W warszawskiej dzielnicy Ursus rusza budowa nowego osiedla, które będzie wkomponowane w legendarną zabudowę dawnej fabryki. Inwestycja powstaje przy ul. Dyrekcyjnej w miejscu, gdzie znajdują się pozostające pod ochroną konserwatora zabytków fragmenty dawnej fabryki „Ursus”.

Deweloper Aurec Home przywróci im dawną świetność i włączy w planowaną zabudowę mieszkaniową. Zabieg ten pozwoli oddać hołd historii tego miejsca i nada mu oryginalny, industrialny klimat. Również nazwa osiedla „Fabrica Ursus”, nawiązuje do nieistniejących już Zakładów Mechanicznych Ursus. O unikatowe połączenie przeszłości i przyszłości zadbał autor projektu osiedla, architekt Adam Wagner z pracowni PBPA Projekt.

Na 2,5 ha działce Aurec Home wybuduje w pięciu etapach około 800 mieszkań, a także lokale handlowe, gastronomiczne i usługowe. Budynki mieszkalne będą miał 6-7 kondycji, a mieszkania od 35 do 100 m2. Pierwszy etap osiedla zostanie zakończony w maju 2023 roku, a cała inwestycja w 2027.

– Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do ludzi młodych – singli i par planujących powiększenie rodziny. Z myślą o nich przygotowaliśmy korzystną ofertę cenową, przy jednoczesnym zachowaniu standardu premium mieszkań i osiedla – mówi Shraga Weisman, CEO Aurec Home.

fot.materiały prasowe

 

Translate »