Nowoczesny biurowiec Centaurus powstaje w Olsztynie

W części biurowej wielofunkcyjnego kompleksu Centaurus w Olsztynie, którego deweloperem jest spółka Inopa, wynajętych zostało blisko 10 tys. mkw. Biurowiec oddany zostanie do użytku w II połowie br. Jego głównym najemcą jest Citibank Europe, jedno z największych centrów usług wspólnych Citi na świecie.

Centaurus posiada część biurową, hotelową, handlowo-usługową i mieszkalną. Budynek biurowy, w którym znajdzie się m.in. olsztyńskie centrum Citi zostanie oddany do użytku w II połowie br. Jego łączna powierzchnia najmu to 11 240 mkw. i będzie to pierwszy biurowiec klasy A w Olsztynie. Na każdej z 8 kondygnacji nadziemnych zaprojektowano przestronne przestrzenie biurowe o powierzchni od 560 mkw. do nawet 1400 mkw. Grupa Citi na swoje biuro wynajęła 6 z 8 kondygnacji.

– Tak szybkie tempo komercjalizacji biurowca jest rzadkością w miastach regionalnych tej wielkości, co podkreśla ogromny potencjał tego rynku, także naszej inwestycji. Gdy rozpoczynaliśmy budowę Centaurusa zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to bardzo odważny i ambitny projekt. Zaufanie ze strony najemców i duże zainteresowanie rynku potwierdzają jednak słuszność koncepcji. Zaprocentowały liczne wyróżniki inwestycji – jakość, wielofunkcyjność, lokalizacja, elastyczność rozwiązań, użyte technologie, także niepowtarzalna architektura – mówi Luiza Gruntkowska, prezes zarządu Inopa S.A.

Obsługę prawną przy transakcjach najmu zapewnia deweloperowi kancelaria Dentons. – To był ważny projekt na lokalnym rynku najmu powierzchni biurowej. Olsztyn ma bardzo duży potencjał rozwojowy, niemniej nadal jest jednym z najmłodszych rynków biurowych północno-wschodniej Polski. Pod względem wielkości powierzchni, komercjalizacja Centaurusa to jeden z największych najmów zawartych w ostatnim czasie w tym regionie. Konieczność dwutorowego negocjowania warunków umów, w zakresie najmu i wykończenia powierzchni biurowej (fit-out), sprawia, że procesy są merytorycznie skomplikowane i ciekawe z punktu widzenia doradcy prawnego – podsumowuje Piotr Staniszewski, partner w Zespole Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons.

Wspomnieć należy również o Andrzeju Kapuściku – autorze projektu Centaurusa, laureacie wielu konkursów międzynarodowych, ekspercie w dziedzinie projektowania i jurorze licznych konkursów branżowych. Kompleks zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta, co w połączeniu z jego wyjątkową architekturą i wieloma funkcjami sprawia, że inwestycja jest istotnym elementem modernizacji miasta i staje się jednym z jego nowych symboli.

fot. Inopa SA