NXT – narzędzie do wirtualnej wycieczki po wynajmowanej nieruchomości

Tétris UK stworzył dla biura JLL w Londynie platformę NXT, która umożliwia odbycie wirtualnej wycieczki po budynkach i biurach. Zamiast fizycznie odwiedzać każdą lokalizację, co często zajmuje nawet trzy miesiące, teraz jest to możliwe w godzinę.

NXT to unikalna platforma, stworzona specjalnie dla klientów JLL, która pozwala im na cyfrowy wybór budynków i powierzchni. Zapewnia też szerszy wgląd w aspekty ekonomiczne, środowiskowe i społeczne danej lokalizacji. Klienci mogą tu sprawdzić możliwości dojazdu do wybranego miejsca lub średnią jakość powietrza.

Pierwsza przestrzeń NXT zaprojektowana została dla klientów paryskiego biura JLL, druga dla biura w Londynie. Przy wykorzystaniu NXT zainteresowani mogą oglądać bardziej urozmaiconą listę potencjalnych lokalizacji, badać nowe obszary miasta czy tworzyć listy nieruchomości, których wcześniej nie rozważali. Dane są dostępne natychmiast. Dzięki NXT można na przykład oglądać dziś Londyn w sposób, który nigdy wcześniej nie był dostępny. To przekłada się na szybszy i bardziej trafny wybór nieruchomości.

Jak to działa. VR, czyli virtual reality

Sale w JLL zostały wyposażone w najnowocześniejszą technologię wykorzystującą VR. Interfejs użytkownika pozwala doświadczać przestrzeni w bardzo rzeczywisty sposób – manewrować planami, obrazami i danymi, kontrolowanymi przez czujniki podczerwieni. Klient może przemieszczać się swobodnie pomiędzy potencjalnymi budynkami biurowymi. Znajduje się tam też dziewięć połączonych ekranów, zapewniających wysoką jakość obsługi. Ekrany te są w stanie wyświetlać jednocześnie wiele analizowanych parametrów.

Przestrzenie NXT w londyńskim biurze JLL pokazują, jak najnowsze technologie mogą ułatwić życie i przyśpieszyć podejmowanie działań w zakresie wyszukiwania nieruchomości.

fot. Tetris