Odpoczynek w jasnych wnętrzach

Mocny akcent kolorystyczny, subtelna gra odcieni, przemyślane dodatki – jest wiele sposobów na to, by jasne wnętrze nie było monotonne. Biel, beż i delikatna szarość na ścianach i podłodze potrafią stworzyć aranżację, która zaskoczy świeżością i spójnością.

Oswojona przez klasykę i lansowana przez styl skandynawski jasna kolorystyka, równie dobrze czuje się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Ponadto, biel to barwa neutralna, w psychologii kolorów określana jako jedyna, która sama w sobie nie wpływa na nasze samopoczucie. Wszystko jest kwestią dodatków. Soczysta zieleń, kropla żółtego lub intensywnie różowego koloru wprowadzą do jasnego wnętrza wakacyjną radość i energię.

kronoplus-supreme-vario-drzwi-i-podlogi-vox

Od deski do deski – białe drewno na podłodze

Ogromny potencjał aranżacyjny bieli jest chętnie wykorzystywany przez osoby, które cenią przestrzeń i światło we wnętrzu. Białe ściany to klasyka, na białą podłogę decydują się odważni. W obawie przed efektem sterylnej surowości, część z nas wybiera bezpieczne miodowe lub ciemniejsze odcienie drewna. Tymczasem białe deski mogą stworzyć przytulną atmosferę.

– Postarzane deski White Painted Oak z kolekcji Variano Quick Step Parquet  zostały poddane zabiegowi piaskowania, który dał efekt przetarć. Dzięki temu podłoga wygląda na ciepłą, wprowadzając przyjazny, domowy klimat – mówi Arkadiusz Śmiłowski, z sieci Drzwi i podłogi VOX, polskiego dystrybutora podłóg Quick Step Parquet.

kronoplus-supreme-classic-drzwi-i-podlogi-vox

Panele – to jasne

Osoby poszukujące nieco tańszej alternatywy, podobny efekt osiągną sięgając po odpowiednio dobrane panele podłogowe.

– Charakterystyczną cechą kolekcji Variostep Classic paneli Krono Original, jest efekt naturalnej podłogi drewnianej, osiągnięty dzięki frezowanym krawędziom na czterech bokach – mówi Arkadiusz Śmiłowski.

Wybierając panele białe lub utrzymane w tonacji rozbielonych szarości czy odcieni piaskowych, możemy śmiało zagrać nieco ciemniejszym odcieniem na ścianie lub w dodatkach. Fragment ściany w gołębiej szarości, detal w kontrastującej czerni czy naturalna, intensywna zieleń są zawsze dobrym pomysłem w jasnym wnętrzu – urozmaicają aranżację, podkreślając jednocześnie walory bieli. Trzymając się tej palety barw, stworzymy lekką, subtelną, wesołą aranżację, sprzyjającą zarówno aktywnemu działaniu, jak i długim chwilom miłego wypoczynku.

kronoplus-variostep-classic-drzwi-i-podlogi-vox

fot. materiały prasowe

Translate »