Olkusz: Powstaje największy park handlowy w regionie

W Olkuszu przy zbiegu ulic DK 94 i ul. Sławkowskiej powstanie nowy park handlowy. Projekt realizowany będzie w ramach formuły joint venture grupy BOIG i BiG. Grunt pod inwestycje został już nabyty.

Na działce liczącej ponad 3,7 ha wybudowany zostanie największy w okolicy regionalny park handlowy liczący ok. 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Trwają niezbędne uzgodnienia do rozpoczęcia budowy.

– Gmina i miasto Olkusz to rejon, w którym zamieszkuje blisko 50 tys. osób, a jego potencjał handlowy nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Naszym celem jest stworzenie obiektu z kompleksową ofertą handlową, którą stworzą sklepy znanych marek z różnych branż, pozwalające na zrobienie zakupów szybko i wygodnie – mówi Wojciech Cieślak, prezes BOIG.

Inwestycja powstaje w ramach współpracy z izraelskim deweloperem i zarządcą nieruchomości handlowych. Za komercjalizację i realizację obiektu odpowiada grupa BOIG. Obiekt handlowy ma być gotowy w 2025 roku.

– Obiekt w Olkuszu będzie naszą kolejną inwestycją w Polsce – rynku, na którym właśnie rozpoczynamy naszą ekspansję. Bardzo wysoko oceniamy potencjał tej lokalizacji i liczymy, że wspólne przedsięwzięcie z firmą BOIG stanie się atrakcyjną, pożądaną przestrzenią dla przedstawicieli sieci handlowych i przyniesie wiele korzyści okolicznym mieszkańcom – mówi Eran Levy, CEO BiG w Polsce.

fot. materiały prasowe

 

Translate »