Otwarcie Tarasów Zamkowych w Lublinie

4 marca 2015 to data otwarcia Tarasów Zamkowych, najnowszej inwestycji handlowej w Lublinie. Na 38 tys. mkw. przestrzeni handlowej znajdzie się 150 sklepów i punktów usługowych.

Zlokalizowana tuż przy Zamku Lubelskim, kilka minut od serca Starego Miasta, galeria doskonale komponuje się z otoczeniem dzięki niekonwencjonalnej aranżacji dachu. Blisko 17 tys. mkw. zajmie strefa zieleni, podzielona na dwie części. Na pierwszej, otwartej dla wszystkich, liczącej ponad 5 tys. mkw. znalazły się różnego rodzaju trawy, drzewa na skarpach, poprzecinane alejkami spacerowymi. Wokół strefy dla spacerowiczów zaprojektowano ponad 10 tys. mkw trawników. W nowoczesnym obiekcie zaprojektowanym i wybudowanym według najwyższych standardów zamontowano 34 urządzenia mobilne marki Schindler, zapewniające komfortowy transport klientów.

Tarasy Zamkowe nie są pierwszą inwestycją komercyjną w Lublinie, w której znalazły się urządzenia mobilne firmy Schindler. W otwartym w zeszłym roku centrum handlowym Atrium Felicity Schindler Polska zamontowała nowoczesne i zaawansowane technologicznie windy, chodniki i schody ruchome. Na terenie obiektu działa w sumie dziesięć dźwigów, sześć biegów schodów oraz sześć chodników ruchomych szwajcarskiego producenta.

fot. materiały prasowe