OVO Wrocław z ptasiej perspektywy

Konstrukcja futurystycznego kompleksu w większej części jest już gotowa. Niedługo rozpocznie się budowa piątego, przedostatniego piętra. Nietypowa bryła OVO Wrocław wpasowuje się w kwartał ulic, co najlepiej widać na zdjęciach lotniczych.

Półmetek konstrukcji został osiągnięty w połowie grudnia, kiedy OVO zaczynało wspinać się na wysokość trzeciego piętra. Obecnie jest już niemal dwie kondygnacje dalej. Strop nad piętrem 3 – na którym znajdą się biura – jest zabetonowany w 60%; to równocześnie podłoga 4 piętra, na którym zlokalizowane będą apartamenty. Robotnicy rozpoczęli montaż szalunków nad tą kondygnacją.

Przy budowie OVO Wrocław pracuje ok. 190 osób. Na podziemnych kondygnacjach trwają prace instalacyjne: montaż elektryki i wentylacji, a niedługo rozpocznie się tynkowanie. W przyszłości tutaj będzie zlokalizowana główna kuchnia hotelu DoubleTree by Hilton, sala balowa czy centrum fitness z basenem. Stropy nad parterem i nad dwoma kolejnymi piętrami są w całości gotowe. To oznacza, że pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton ma już zarówno podłogi, jak i sufity.

OVO-Lotnicze_luty2015-3

Na tym etapie zaokrąglona konstrukcja OVO Wrocław robi wrażenie. Najwyraźniej widać to  z perspektywy lotu ptaka. Futurystyczny kompleks zgrabnie zaokrągla się przyklejony do alei Słowackiego, ulicy Podwale i Traugutta. W niezwykły sposób jego miękka sylwetka tworzy spójną całość z potężnym gmachem Poczty Głównej.

OVO Wrocław jest spójnie zaprojektowanym wielofunkcyjnym kompleksem. Znajdą się tutaj apartamenty i penthouse’y, najwyższej klasy biura, centrum fitness i pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. Co ciekawe, jego usługi będą dostępne dla mieszkańców i właścicieli biur OVO.

Apartamenty zlokalizowane są na 4 i 5 piętrze, a ostatnie, 6 piętro, jest zarezerwowane dla penthouse’ów. Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem. OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

OVO_elewacja1_s

fot. materiały prasowe