P3 buduje centrum dystrybucyjne dla Peugeot Citroen w Niemczech

P3, ogólnoeuropejski właściciel nieruchomości logistycznych, wmurował kamień węgielny pod budowę centrum dystrybucji części samochodowych dla firmy Peugeot Citroen Deutschland GmbH. Obiekt o powierzchni 20 000 mkw. powstanie w Niedersachsenpark w Neuenkirchen, na północnym zachodzie Niemiec i będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.

Będzie to pierwszy budynek „nowej generacji” firmy P3 w zachodniej Europie, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi w celu zapewnienia energooszczędności i obniżenia kosztów operacyjnych. Nowy obiekt zwiększy portfolio P3 na terenie Niemiec – obejmujące również osiem istniejących magazynów – do 307 791 mkw. Budynek stanie się centralnym węzłem firmy Peugeot Citroen do obsługi dystrybucji części zamiennych w Niemczech i pozostałych krajach UE.

Projekt będzie nosić nazwę „P3 Niedersachsenpark” i dzięki niemu całkowita powierzchnia ogólnoeuropejskiego portfolio firmy P3 po raz pierwszy przekroczy 3 mln mkw. Pod budowę obiektu przeznaczono teren o powierzchni 4 ha w obrębie parku, na którym powstanie magazyn o powierzchni 17 000 mkw. wraz z częścią biurową o powierzchni 1053 mkw. oraz 2098 mkw. powierzchni półpiętra, z możliwością dalszej rozbudowy w przyszłości. Ukończenie budynku jest planowane na kwiecień 2016 roku.

fot. materiały prasowe