Paleta barw w jednym źródle światła LED

Co mają ze sobą wspólnego wszystkie elementy wyposażenia wnętrz – meble, akcesoria, podłogi, materiały wykończeniowe czy stolarka? Wszystkie zależą od światła, którego barwa, temperatura i strumień nierzadko posiada decydujący wpływ na ich oblicze oraz sposób postrzegania całego pomieszczenia. Z myślą o aranżacjach, którym rytm nadaje kolor, ruch i światło, GTV przygotowało nową propozycję w segmencie produktów oświetleniowych – źródło światła LED RGBW do opraw oświetleniowych z gniazdem E27.

Bogata paleta możliwości

Źródło światła z diodami LED RGBW zostało zaprojektowane tak, aby z jednej strony nadawać aranżacjom ton i poruszać zmysły, a z drugiej – zapewniać szerokie możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji użytkowników. Każdy, kto we własnym wnętrzu ceni odpowiedni nastrój, znajdzie w najnowszej propozycji GTV rozwiązanie dla siebie. W zależności od nastroju czy przewidzianego przeznaczenia, technologia ta pozwala swobodnie poruszać się po całej palecie kolorów RGBW.

Domyślną barwę ciepłą białą możemy więc w każdej chwili zmienić na taką, która w danej chwili będzie nam odpowiadać najbardziej. Za pomocą dołączanego do zestawu pilota ustawiamy szesnaście różnych kolorów świecenia, których natężenie da się zmienić w każdej chwili – od ciepłej i pozytywnie nastrajającej zieleni, poprzez przywołujące klimaty wielkiego miasta błękity, turkusy i fiolety, aż po rozgrzewające zmysły czerwienie i oranże.

Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zarówno jako główne oświetlenie pomieszczeń – salonów, sypialni, kuchni czy łazienek, jak też środek służący podkreśleniu wyjątkowych elementów aranżacji – designerskiego fotela, domowej biblioteczki czy unikatowego dekoru ściennego. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, produkt można stosować w miejsce standardowych żarówek lub halogenów w każdym żyrandolu, lampie lub kinkiecie, co pozwala wydobyć ze zwykłych przedmiotów całkowicie nowe, nieznane dotąd pokłady estetyczne.

Wnętrza w ruchu

Najnowsze źródło światła LED RGBW od GTV to nie tylko barwa, ale też i ruch. Bezprzewodowy pilot pozwala w wygodny sposób sterować trybem pracy oświetlenia, rzucając tym samym całkowicie nowe światło na temat wystroju wnętrz. W zależności od nastroju lub specjalnej okazji, możemy zdecydować się na jeden z czterech programów sekwencyjnych. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na płynne i spokojne przechodzenie kolorów, czy na dynamiczne, dyskotekowe światła w stylu lat 70-tych – każdy znajdzie tu coś dla siebie, w swoim własnym tempie.

Ze względu na szerokie możliwości regulacji, źródło światła LED RGBW bardzo dobrze sprawdza się nie tylko w domu, ale też w branży reklamowej, dyskotekach, klubach oraz wszędzie tam, gdzie najważniejszy jest ruch.

Funkcja Memory Color pozwala na automatyczne zapamiętanie ostatniej barwy oraz ustawień – po wyłączeniu i ponownym załączeniu urządzenie wraca do wybranej wcześniej barwy i trybu pracy, a niski pobór mocy i długa żywotność (40.000 godzin) zapewniają bezproblemowe użytkowanie przez długie lata. Wybierając źródło światła LED RGBW nie potrzebujemy dostosowywać istniejącej instalacji elektrycznej ani kupować dodatkowych zasilaczy czy sterowników. Wystarczy, że w danym miejscu wymienimy standardową żarówkę na najnowszą propozycję z segmentu produktów oświetleniowych GTV, aby z miejsca cieszyć się nowymi, praktycznie nieograniczonymi możliwościami aranżacyjnymi.

fot. materiały prasowe