Panattoni Europe zakończył prace dla GE Energy Management

Panattoni Europe zakończył budowę pierwszej inteligentnej fabryki GE Energy Management w Europie. Obiekt o łącznej powierzchni ponad 45 000 m kw. znajduje się w Bielsku-Białej i powstał w dziesięć miesięcy. Zaprojektowany został w taki sposób, aby pomieścić 1200 pracowników, a także zwiększyć innowacyjność i wydajności produkcji. Przenosiny najemcy do nowej lokalizacji są w toku i będą kontynuowane również w 2016 roku.

Nowa fabryka to spójny projekt o powierzchni 45 000 m kw. Część produkcyjno-magazynowa, która zajmuje 37 839 m kw., podzielona została na bloki funkcjonalne: produkcyjny; montażowy, który jest funkcjonalnie połączony z częścią testową i laboratoryjną; oraz część logistyczna. Przestrzeń biurowa i wspólna przestrzeń do spotkań zajmuje 7 872 m kw., przy czym powierzchnia biurowa – jej rozwiązania projektowe, funkcjonalność, design, a także wysokiej jakości wykończenia – utrzymuje poziom biurowców najwyższej klasy A.

Ta inteligentna fabryka GE Energy Management jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w regionie i stanowi ważny punkt na jego inwestycyjnej mapie. Produkowane w niej będą urządzenia do dystrybucji energii elektrycznej i podstawowe wyposażenie instalacji elektrycznych, w tym rozdzielnice niskiego i średniego napięcia, szafy sterownicze, panele i obudowy metalowe, wyłączniki prądu stałego i zmiennego, a także systemy zasilania awaryjnego dla odbiorców komercyjnych, przemysłowych i odnawialnych źródeł energii, jak również zapewniające bezpieczne funkcjonowanie miast, instalacji sektora naftowo-gazowego, turbin wiatrowych, centrów danych oraz szpitali. Obiekt może pomieścić 1200 pracowników, a przeprowadzka z dotychczasowych obiektów do nowej fabryki rozłożona zostanie na kilka następnych miesięcy. Przenosiny zakończą się w 2016 roku i zwieńczone zostaną uroczystym otwarciem fabryki dla klientów.

Panattoni Europe świętuje w tym roku dziesiątą rocznicę istnienia. W trakcie działalności firma powołała do życia w 2008 roku oddział BTS Group, dzięki któremu deweloper wprowadził na rynek trend budowy obiektów build-to-suit, zwłaszcza w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Przez ten czas oddział zrealizował takie inwestycje, jak obiekt produkcyjny w Świebodzinie dla RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o.; pierwszą w Europie fabrykę Polaris Industries – amerykańskiego producenta m.in. quadów, która  powstała w Opolu na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park; fabrykę dla Kellogg’s Company – producenta znanych na całym świecie płatków śniadaniowych, ciastek oraz przekąsek, m.in. chipsów Pringles – zrealizowaną na terenie Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; dwa obiekty dla firmy Faurecia, producenta części samochodowych, czy niedawno wybudowany zakład produkcyjny szyb samochodowych dla Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o., który powstał w Chmielowie na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Obecnie oddział prowadzi zaawansowane prace nad obiektem produkcyjnym, który jest dedykowany taborowi kolejowemu produkowanemu przez Bombardier Transportation. Obiekt będzie liczyć ok. 19 400 m kw. i zrealizowany zostanie we Wrocławiu. Przewidziany termin ukończenia inwestycji to czerwiec 2016 roku.

fot. materiały prasowe