Pastel Cocktail – przepis na mieszkanie skąpane w świeżych kolorach

Wiosną chyba każdy z nas ma apetyt na wnętrza pełne słońca i ożywczych barw. Aby podkreślić ten efekt, warto łączyć różnorodne kolory. Sposobów na to jest nieskończenie wiele, jednak w tym roku najmodniejszy z nich to Pastel Cocktail – świeży miks odcieni pastelowych, które zawsze tworzą udane połączenia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by osiągnąć doskonały efekt i podsuwamy garść inspiracji.

Pastele niekiedy kojarzą się z odcieniami bardzo delikatnymi, sennymi. Czy słusznie? Nie!

– Można się czasem spotkać z przekonaniem, że kolory pastelowe to barwy rozbielone. Jednak w świecie sztuk plastycznych określa się tak odcienie o dużej jasności i intensywności zarazem – wyjaśnia Monika Bielska, dyrektor kreatywna Miloo Home. – Są to kolory żywe i energetyczne, choć jednocześnie pełne światła. Wiosną jest na nie najlepszy czas, bo właśnie takie barwy w naszym otoczeniu wydobywa długo wyczekiwane słońce.

Skoro więc na zewnątrz robi się coraz cieplej, rozsuńmy szeroko firanki i zasłony, aby przyjrzeć się kolorom wiosny. Nad głową mamy mocny błękit nieba, pod stopami zieloną trawę, a przed sobą żółte, różowe, czerwone czy fioletowe kwiaty. Te i inne barwy w wiosennych, pastelowych odcieniach warto teraz zaprosić do wnętrza, by cieszyć się nimi również po zachodzie słońca i w mniej pogodne dni.

Pastel Cocktail zapewni nam wszystkim energię nawet w czasie deszczu!

fot. materiały prasowe