PGE ARENA Gdańsk z godłem Jakość Roku 2015

PGE ARENA Gdańsk, jako pierwszy stadion w Polsce, została wyróżniona godłem Jakość Roku 2015 w kategorii Innowacja. Nagrodzony projekt to Bursztyny Gdańskie – inwestycja planowana na blisko 5 hektarach terenów przystadionowych.

Koncepcja Bursztynów Gdańskich zakłada zagospodarowanie należących do Miasta Gdańska terenów pomiędzy PGE ARENĄ Gdańsk, a ulicą Marynarki Polskiej. Przy wsparciu prywatnych inwestorów ma tu powstać 5 budynków o funkcji rekreacyjno-rozrywkowej. W celu zaprezentowania potencjału inwestycji opracowano koncepcję funkcjonalno-architektoniczną, która została wyróżniona przez kapitułę konkursu Jakość Roku 2015.

– Konsekwentnie staramy się rozwijać ofertę PGE ARENY Gdańsk – mówi Tomasz Kowalski, prezes spółki Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012, odpowiedzialnej za komercjalizację terenów przystadionowych oraz spółki Arena Gdańsk Operator, która zarządza PGE ARENĄ Gdańsk. – Naszym celem jest, by PGE ARENA Gdańsk była wyjątkowym miejscem, pierwszym wyborem spędzania wolnego czasu, rekreacji i integracji. Od ponad roku na terenie stadionu z powodzeniem funkcjonuje FUN ARENA, największy park rozrywki na Pomorzu. Gdańskie Bursztyny to kolejny krok w tym rozwoju, dlatego cieszymy się, że nasz pomysł i starania w jego urzeczywistnieniu zostały docenione przez jury konkursu Jakość Roku.

Wspomniana FUN ARENA to otwarty w czerwcu ubiegłego roku park rozrywki o powierzchni blisko 9 tys. metrów kwadratowych, który, jako miejsce spędzania czasu wolnego, cieszy się rosnącą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców Gdańska, ale i turystów. Odbywają się tu również imprezy korporacyjne i integracyjne dla firm.

W kolejnych etapach, zgodnie z założeniami projektu, w bezpośrednim otoczeniu PGE ARENY mogłyby powstać m.in. park wodny, ogród tropikalny, hotel z 120 pokojami oraz kompleks wellness, specjalizujący się w medycynie sportowej. Śmiała koncepcja architektoniczna autorstwa zespołu pracowni Rhode-Kellermann-Wawrowsky z Düsseldorfu – tej samej, która stworzyła projekt gdańskiego stadionu – zakłada budowę bardzo nowoczesnych obiektów, korespondujących z otoczeniem. Ostateczny wygląd i funkcjonalność będzie jednak opracowywana wspólnie z inwestorami.

Realizacja przedsięwzięcia jest planowana na 5-6 lat, a termin jej rozpoczęcia jest uzależniony od zainteresowania inwestorów. PGE ARENA aktywnie ich poszukuje, prezentując założenia projektu podczas konferencji branżowych, m.in. prestiżowych, międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes.

Godło Jakości to prestiżowe wyróżnienie przyznawane firmom w kilku kategoriach. Ma ono za zadanie wyróżnić rzetelne, sprawdzone i kompetentne przedsiębiorstwa, w gąszczu tych, które nie są godne zaufania i nie oferują satysfakcjonującej, owocnej współpracy. W tym roku nagroda została przyznana po raz dziesiąty.

fot. materiały prasowe