Philips i Cisco tworzą globalne partnerstwo strategiczne

Partnerstwo to umożliwi zarządcom nieruchomości, właścicielom budynków i pracownikom biurowym odpowiednie wykorzystanie Internetu Rzeczy w biurach. Wiąże zintegrowany system oświetlenia biurowego Philips z bezpieczną technologią sieciową firmy Cisco, obejmuje przełączniki Cisco Catalyst z technologią Power over Ethernet (PoE).

Zintegrowany system oświetleniowy firmy Philips poprawia efektywność wykorzystania energii, zapewnia dane pozwalające zoptymalizować komfort użytkowników i ulepsza środowisko biurowe. Pracownicy biurowi mogą dostosowywać swoje oświetlenie korzystając ze smartfonów.

Philips (NYSE: PHG, AEX: PHIA), lider w dziedzinie oświetlenia oraz Cisco (NASDAQ:CSCO), światowy lider branży informatycznej, ogłosiły zawiązanie globalnego partnerstwa strategicznego, które stworzy nową jakość w oszczędzaniu energii, kreowaniu efektywności i produktywności pracowników, dzięki wykorzystaniu Internetu Rzeczy w nowoczesnych biurach. Partnerstwo to powiąże ze sobą zintegrowany system oświetlenia LED firmy Philips z technologią sieciową firmy Cisco, by wejść na globalny rynek biurowy o szacowanej wartości miliarda euro.

Oświetlenie jest wszędzie, co sprawia, że stanowi jeden z najłatwiejszych sposobów na wprowadzenie Internetu Rzeczy do budynków biurowych. Punkty świetlne systemu Philips, wyposażone w czujniki i oprogramowanie, można ze sobą połączyć przy wykorzystaniu technologii firmy Cisco. Sieć oświetleniowa wytycza ścieżkę dla informacji i pozwala wdrażać nowe usługi. To globalne partnerstwo w obszarze Internetu Rzeczy zapewni klientom wszystko to, co ma najlepszego do zaoferowania branża oświetleniowa i informatyczna. Firmy Philips i Cisco będą także współpracować przy opracowywaniu wspólnej strategii wejścia na rynek.

Bill Bien, SVP, szef strategii i marketingu Philips Lighting, powiedział: – Nasze partnerstwo to współpraca dwóch największych i cieszących się globalnym zaufaniem marek z branży oświetleniowej i sieciowej, a jego celem jest wprowadzenie Internetu Rzeczy do biur i budynków komercyjnych na całym świecie. Klienci otrzymają najbardziej efektywne systemy oświetleniowe i będą w stanie wykorzystywać informacje uzyskane ze swojego zintegrowanego systemu oświetleniowego do oszczędzania energii, ograniczania kosztów, zwiększania produktywności i optymalizowania środowiska pracy. Oświetlenie przyłączone do bezpiecznej, niezawodnej infrastruktury informatycznej będzie stanowić oś inteligentnego biura przyszłości.

Firmy Philips i Cisco zamierzają wspólnie przyspieszyć wejście tej technologii na rynek i zapewnić lepsze połączenia oraz wyższy komfort i efektywność, które stanowią najbardziej innowacyjne cechy nowoczesnego budynku.

Edwin Paalvast, SVP EMEAR, Cisco oraz sponsor wykonawczy partnerstwa Cisco-Philips, powiedział: – Świat staje się cyfrowy, a współpracując z firmą Philips możemy pomóc właścicielom budynków szybciej cyfryzować sieci oświetleniowe, aby zwiększyć komfort i efektywność pracy użytkowników. Dzięki partnerstwu z Philips dostarczamy niezawodne rozwiązanie oświetlenia LED w technologii PoE, wykorzystujące bezpieczną sieć informatyczną.
Oświetlenie to pierwszy logiczny krok do wprowadzenia Internetu Rzeczy do przedsiębiorstw na całym świecie. Połączone, wyposażone w czujniki systemy oświetleniowe będą inteligentnie rozpoznawać i mierzyć środowisko. Na przykład, czujniki obecności użyte w systemie mogą dostarczać informacji na temat wykorzystania przestrzeni, co pomoże w redukcji kosztów.

Zwykle oświetlenie odpowiada za 40% energii zużywanej przez budynek. Dzięki zarządzaniu, integrowaniu i sterowaniu systemem oświetleniowym LED firmy Philips poprzez sieć Cisco można uzyskać niemal 80% oszczędności energii oraz obniżenie kosztów utrzymania budynku. Aby biura były bardziej komfortowe, pracownicy biurowi mogą personalizować i regulować oświetlenie LED odpowiednio do swoich potrzeb i zadań. Aby zapewnić dostęp mobilny, pracownikom biurowym udostępnia się aplikację na smartfony, umożliwiającą sterowanie usługami budynku poprzez sieć telekomunikacyjną.

Aby pokazać, w jaki sposób firmy Philips i Cisco mogą współpracować w celu wykorzystania zalet Internetu Rzeczy w biurach, Cisco instaluje najwyższej klasy połączony system oświetleniowy Philips w swojej kanadyjskiej siedzibie w Toronto.

– Możliwości tego połączonego systemu oświetleniowego są nieskończone – mówi Richard Lees, starszy kierownik projektu firmy CBRE Limited, komercyjnej firmy usługowej, zajmującej się nieruchomościami i inwestycjami. – Jest tak wiele możliwości tego systemu, których nawet nie zaczęliśmy jeszcze odkrywać.

fot. materiały