Pierwszy budynek biurowy w Nowym Centrum Łodzi otwarty

Łódź ma olbrzymią szansę stać się gospodarzem wystawy EXPO 2022. To tutaj na powierzchni 100 ha realizowany jest największy projekt urbanistyczny w regionie Europy Środkowo Wschodniej – Nowe Centrum Łodzi (NCŁ).

Pierwszym budynkiem biurowym otwartym na tym terenie jest Nowa Fabryczna zrealizowana przez Skanska Property Poland. W Nowej Fabrycznej docelowo może pracować nawet 2,5 tysiąca osób. Nowoczesną przestrzeń biurową uzupełniają balkony dostępne na najwyższych piętrach, z których mogą skorzystać pracownicy. Pierwszy projekt biurowy w NCŁ to również nowy charakterystyczny punkt na mapie miasta. Przestronne, zielone patio z kaskadą schodów stało się miejscem, wokół którego tworzy się rosnąca społeczność Nowego Centrum Łodzi. Tutaj odbyły się pokazy Festiwalu Filmowego Polówka oraz Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

fot. Otwarcie Nowej Fabrycznej – Arkadiusz Rudzki, Hanna Zdanowska, Joanna Pawlicka, Andrea Marciandi, Katarzyna Bator-Grzegorczyk, Przemo Łukasik/ materiały prasowe

Nowa Fabryczna została zrealizowana w zgodzie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie złotym ubiega się również o certyfikat „Obiekt bez barier”. Oznacza to, że budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb rodziców z dziećmi, osób niepełnosprawnych i seniorów. Tym razem, zamiast typowego otwarcia, deweloper zaplanował dla najemców szereg atrakcji, również edukacyjnych, przybliżających poprzez gry i zabawy ideę zrównoważonego budowania oraz informujących jak odpowiednio korzystać z zielonych rozwiązań zastosowanych w budynku.