PKP Informatyka ma siedzibę w Malta House

Firma PKP Informatyka wynajęła 532 mkw. powierzchni biurowej w poznańskim kompleksie Malta Mouse, należącym do Skanska Property Poland.

Wchodząca w skład Grupy PKP firma PKP Informatyka jest największym w Polsce dostawcą usług IT dedykowanych firmom działającym na rynku transportowo-logistycznym. W portfolio posiada systemy sprzedaży biletów i informacji pasażerskiej wspierające obsługę przewozów, zarządzanie infrastrukturą oraz zarządzanie przedsiębiorstwem. PKP Informatyka w grudniu 2012 roku nabyła 100% udziałów Kolejowych Zakładów Łączności w Bydgoszczy, odpowiedzialnych m.in. za systemy łączności dyspozytorskiej, systemy nagłaśniania i monitoringu pojazdów szynowych, urządzenia do sprzedaży biletów oraz urządzenia informacji wizualnej i głosowej. Obie spółki tworzą Grupę PKP Informatyka.

W transakcji najemcę reprezentowała firma Cushman & Wakefield. Malta House to nowoczesny kompleks biurowy klasy A o łącznej powierzchni najmu wynoszącej niemal 16 tys. mkw. To pierwszy biurowiec w Poznaniu, który otrzymał certyfikat środowiskowy w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Budowę Malta House zakończono w połowie 2013 roku.

fot. Anna Gregorczyk, materiały prasowe