Podium Park B w Krakowie kupiony

Portfel nieruchomości Globalworth, inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, powiększył się o kolejny biurowiec w Krakowie – Podium Park B. Ukończony pod koniec 2020 r. obiekt to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków biurowych w Polsce.

Budynek B to drugi z docelowo trzech 11-kondygnacyjnych biurowców, jaki powstał w ramach kompleksu Podium Park w Krakowie. Najnowszy nabytek Globalworth dostarczył na rynek 18 800 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i 265 miejsc parkingowych.

Transakcja zakupu Podium Park przez Globalworth o wartości całkowitej około 134 mln euro miała miejsce w grudniu 2019 roku. Pierwszy etap inwestycji został oddany do użytkowania w 2018. Docelowo cały kompleks będzie oferował 55 000 mkw. powierzchni najmu.Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców, co skutkuje wysokim poziomem komercjalizacji, szczególnie pośród firm z sektorów IT i fintech.Warto podkreślić, że zgodnie z mottem Globalworth „A place to grow”, jeden z dotychczasowych najemców innego krakowskiego budynku należącego do portfolio Globalworth, Quattro Business Park – firma TechnipFMC – zdecydowała się na zwiększenie swojego biura i relokację do Podium Park B, gdzie razem z drugim najemcą – firmą Ailleron – docelowo zajmie 80 proc. powierzchni biurowca. Obie firmy zaczęły już w nim funkcjonować. Swoje biuro w Podium Park ma również jeden z liderów branży fintech – brytyjski Revolut (ponad 5 300 mkw.).

– Podium Park B to kolejna nieruchomość w portfelu Globalworth, która wpisuje się w naszą strategię oferowania wysokiej jakości biur i budowania społeczności najemców. Wraz z oddaniem do użytkowania, nasze zasoby biurowe na krakowskim rynku urosły do blisko 150 000 mkw. i tym samym umacniamy naszą pozycję jako największego właściciela powierzchni biurowej w Krakowie  – powiedział Łukasz Duczkowski, z Globalworth Poland.

Podium Park to jeden z najbardziej zielonych projektów biurowych w Polsce. Jako jeden z nielicznych w kraju posiada certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie – Outstanding. Pierwszy z budynków kompleksu jest równocześnie najwyżej ocenionym obiektem w tym prestiżowym gronie – w procesie certyfikacji uzyskał wynik 96.2%.

fot. materiały prasowe