Polski projektant i Ghelamco otrzymali prestiżową nagrodę

Stadion w Gent, oddany do użytku w ubiegłym roku przez Ghelamco, otrzymał prestiżową nagrodę Interiors Award w kategorii „Sports”. Organizatorem konkursu jest renomowane czasopismo Contract Design Magazine. Nagrodzone w Nowym Jorku wnętrza obiektu są dziełem renomowanego polskiego architekta wnętrz, Przemysława Stopy, założyciela firmy Massive Design. Jury doceniło koncept, w którym energia piłki nożnej znalazła swoje przełożenie w architekturze, oddającej intensywność sportowych doświadczeń kibiców.

Ghelamco Arena to najnowocześniejszy stadion powstały w Belgii od 40 lat. Obiekt na 22 000 miejsc jest stadionem pierwszoligowej drużyny KAA Gent. Inwestycja oddana do użytku przez Ghelamco w lipcu 2013 roku była prowadzona we współpracy z władzami miasta Gent i zarządem klubu.

Ghelamco Arena to przykład kompleksowego projektu, którego celem jest stworzenie nowoczesnego, wielofunkcyjnego obszaru miejskiego, który zapewni doskonałe warunki do pracy, zakupów i wypoczynku. W 2013 r. w najbliższym sąsiedztwie stadionu rozpoczęto budowę hotelu, planowane jest również centrum handlowe. W tym roku oddane do użytku zostaną dwa budynki biurowe, z których jeden jest już wynajęty belgijskiej firmie ubezpieczeniowej Partena.

fot. materiały prasowe

Translate »