Porozumienie pomiędzy Tech Data Europe i Logitech

Spółka Tech Data Europe ogłosiła dzisiaj rozszerzenie umowy dystrybucji zawartej z Logitech, dostawcą akcesoriów komputerowychi do tabletów, na cały obszar działania dystrybutora w Europie. Nowa umowa oznacza, że  Tech Data w Niemczech, Austrii, Polsce i Czechach mają obecnie dostęp do pełnego asortymentu produktów Logitech, w oparciu o istniejące wieloletnie partnerskie relacje z Logitech w zakresie dystrybucji w Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Francji, we Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii, Finlandii, Szwecji, Danii, Norwegii i Szwajcarii.

Logitech jest liderem w branży produktów łączących ludzi z ważnymi dla nich rozwiązaniami cyfrowymi. Akcesoria komputerowe i oprogramowanie Logitech, obejmujące wiele platform komputerowych, komunikacyjnych i rozrywkowych, umożliwiają bądź poprawiają nawigację cyfrową, odtwarzanie muzyki i filmów, korzystanie z gier, mediów społecznościowych, internetową komunikację audiowizualną, monitoring wizyjny oraz sterowanie systemami kina domowego. Logitech International, założona w 1981 r., jest szwajcarską spółką akcyjną notowaną na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych SIX Swiss Exchange (LOGN) oraz na Nasdaq Global Select Market (LOGI).

Tech Data Corporation jest jednym z największych hurtowych dystrybutorów produktów, usług i rozwiązań technologicznych. Zajmuje 111 miejsce na liście Fortune 500® i jest jedną z „Najbardziej podziwianych firm świata” magazynu Fortune.