Port Łódź podsumowuje rok ze wzrostem obrotów

Port Łódź należący do Ingka Centres zanotował w minionym roku wzrost obrotów o 2%. Pomimo wejścia w życie ustawy ograniczającej handel w niedziele, przychody najemców łódzkiego centrum ustabilizowały się, a wiele marek odnotowało ich wzrost.

2018 rok to także inwestycje w przestrzeń wewnętrzną galerii oraz kontynuacja zagospodarowania terenów zewnętrznych.  

– W minionym roku wszystkie centra handlowe musiały stanąć przed wyzwaniem ograniczenia handlu w niedziele, wprowadzonym zgodnie z obowiązującą ustawą. Wszyscy musieliśmy się odnaleźć w nowej sytuacji. Oczywiście w związku z zakazem handlu i zamknięciem sklepów w dwie niedziele w miesiącu odnotowaliśmy spadek odwiedzalności o kilka procent, ale naszym sukcesem jest fakt jednoczesnego zwiększenia obrotów Centrum o 2 % w skali roku-  mówi Andrzej Cieślik, dyrektor Portu Łódź.

NOWE INWESTYCJE

Port Łódź oddał do użytkowania Klientom nową Strefę Odpoczynku, w której znaleźć można siedem dużych siedzisk w kształcie fal. Charakteru i nastrojowości temu miejscu dodaje oświetlenie, które swoim kształtem także nawiązuje do nazwy łódzkiego centrum handlowego i przypomina rozbujane morze. Dodatkowo w Strefie Odpoczynku przygotowano specjalne punkty, w których można naładować telefon. Z myślą o Klientach na terenie Portu Łódź uruchomiona została także bezpłatna profesjonalna strefa coworkingowa o powierzchni 240 mkw. W coworkingu znajdują się m. in. designerskie meble dedykowane do biur oraz dwie sale konferencyjne.

Rok 2018 to kontynuacja zagospodarowywania terenów zewnętrznych wokół Centrum i inwestycje w obiekty rekreacyjne. Z myślą o miłośnikach sportu i osobach, które lubią aktywnie spędzać czas, Port Łódź udostępnił boisko do gry w koszykówkę oraz strefę do rozgrywek w tenisa stołowego. Wcześniej do użytkowania oddane zostały również boisko do gry w siatkówkę plażową, plenerowa siłownia oraz profesjonalna strefa treningowa dla psów.

…I NOWE USŁUGI

Miniony rok to także nowe usługi wdrożone z myślą o komforcie Klientów. W Porcie Łódź zaczęła funkcjonować wirtualna Karta Stałego Klienta dostępna w bezpłatnej aplikacji goodie. Daje ona stały dostęp do informacji o najnowszych wydarzeniach odbywających się w Centrum, spersonalizowanych promocjach i rabatach.

fot. materiały prasowe