Porto Office – będą zielone biura na Dębnikach

Porto Office B Sp. z o.o., spółka celowa z kapitałem portugalskim, rozpoczęła budowę kompleksu biurowego w krakowskich Dębnikach. W pierwszym etapie, z terminem oddania w marcu 2017 roku, powstanie budynek Porto Office B, w którym zaplanowano ok. 5 500 m² użytkowej powierzchni biur i usług. Obiekt, zaprojektowany w duchu budownictwa zrównoważonego, będzie proekologiczny i energooszczędny.

Zespół Porto Office, składający się z dwóch budynków biurowych klasy A, powstanie w zielonej i cichej dzielnicy Krakowa. W pierwszym etapie projektu, którego budowa już się rozpoczęła, powstanie czterokondygnacyjny budynek Porto Office B, zbudowany na planie litery L, w którym zaplanowano ok. 5 500 m² użytkowej powierzchni biurowej i usługowej. W drugim etapie powstanie budynek o powierzchni ok. 7 100 m².

Oba budynki cechować będzie kameralna architektura, synergia z otaczającą zielenią oraz wysokiej klasy naturalne materiały wykończeniowe elewacji i części wspólnych. Zdecydowana większość miejsc parkingowych zlokalizowana będzie w garażu podziemnym, zostawiając na powierzchni terenu tylko kilkanaście miejsc przeznaczonych dla gości. Pozwoli to na zagospodarowanie pozostałej części działki zielenią o zróżnicowanym charakterze. Jak podkreśla inwestor, obiekty budowane są w zgodzie z ideą budownictwa zrównoważonego, co podparte będzie stosowną certyfikacją (projekt został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat do certyfikatu LEED Gold). Inwestycja zrealizowana będzie w duchu zielonego budownictwa, promując ekologiczne formy transportu jak rowery i samochody elektryczne.

Inwestorem i deweloperem projektu jest Porto Office B Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, założona przez portugalskich przedsiębiorców, którzy lokują posiadane aktywa m.in. na terenie Portugalii, Brazylii czy Hiszpanii. Grupa jest obecna w Polsce od wielu lat, a jej doświadczenie poparte jest realizacją projektów mieszkaniowych (m.in. Osiedle Rua Bonita oraz Casa Feliz w Krakowie). Projekt Porto Office realizowany jest przy współpracy z renomowanymi i cenionymi partnerami. Krakowskie biuro IMB Asymetria jest autorem koncepcji architektonicznej. Firma Knight Frank jako agent wyłączny odpowiada za pozyskiwanie najemców.

fot. materiały prasowe