Postaw na jakość – Bastion Lacobel

Nie ma drugiego miejsca, w którym czujemy się tak bezpiecznie, jak we własnym domu. Wybierając drzwi wejściowe powinniśmy pomyśleć o tym, że będą one nie tylko wizytówką wnętrza, ale przede wszystkim barierą chroniącą je przed niechcianymi gośćmi, hałasami i innymi czynnikami z zewnątrz, które mogłyby zakłócić nasz spokój.

Oryginalny design to zazwyczaj ostatnia rzecz, o jakiej myślimy, wybierając drzwi wejściowe. Mając na względzie poczucie bezpieczeństwa i komfortu w swoim domu, stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku drzwi zewnętrznych jest to kwestia priorytetowa. Nowoczesne technologie wykonania sprawiają jednak, że funkcje praktyczne mogą iść w parze z wyszukaną stylistyką.

Czym się kierować przy wyborze drzwi wejściowych?

Podstawowe kwestie, które powinniśmy wziąć pod uwagę, dotyczą bezpieczeństwa. Drzwi powinny być wykonane z trwałych materiałów i charakteryzować się stabilną konstrukcją. Dobrze, gdy posiadają zabezpieczenia przeciwwłamaniowe – solidne drzwi to gwarancja spokoju domowników.

Solidne drzwi, które dobrze spełniają swoje funkcje, zapewniają domownikom także ciepło. Stawiając na wysoką jakość, zarówno użytych materiałów, jak i wykonania, polepszymy bilans energetyczny naszego domu.

Pamiętajmy, że drzwi powinny chronić nas nie tylko przed odwiedzinami niepożądanych osób i chłodem, ale także przed odgłosami z zewnątrz. Większość modeli na rynku charakteryzuje się izolacją akustyczną na poziomie 30 dB.

– Nowa kolekcja Bastion Lacobel, którą przedstawia sieć Drzwi i podłogi VOX, to drzwi oparte o konstrukcję ramową z drewna klejonego. O jej wyjątkowej solidności decyduje aluminiowy profil wzmacniający. Wypełnienie skrzydła drzwiowego płytą MDF, zostało wzbogacone o specjalną płytę dźwiękochłonną. Zabieg ten gwarantuje izolację akustyczną na poziomie 32 dB – mówi Arkadiusz Śmiłowski z firmy Drzwi i podłogi VOX. – Drzwi wyposażone są w trójbolcowe lub zapadkowe zamki: górny i centralny, zawias z regulacją oraz bolec antywyważeniowy. Wszystkie te elementy sprawiają, że Bastion Lacobel to solidne, bezpieczne drzwi, którym można zaufać.

Piękne i użyteczne

Szkło lacobel, zastosowane w kolekcji Bastion Lacobel, stanowi stylową ozdobę skrzydła drzwiowego. Szkło jest wykonane w technologii, która zapewnia mu bardzo dobre parametry techniczne, decydujące o trwałości i bezpieczeństwie. Szklane wstawki nie osłabiają zatem w żaden sposób konstrukcji i nie obniżają właściwości antywłamaniowych drzwi.

W kolekcji Bastion Lacobel szyba występuje w trzech wariantach kolorystycznych: jasnoszarym, popielatym i czarnym. Kolory te subtelnie uzupełniają się z dostępnymi w  kolekcji barwami oklein: dąb bielony, dąb rustico, heban.

Pamietajmy, że stawiając na nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniające dobre parametry, nie musimy rezygnować z wymarzonej estetyki. Piękne, bezpieczne i trwałe drzwi to wyznacznik naszego stylu i gwarancja spokojego snu.

Translate »