Poznaniacy szukają dużych mieszkań

Coraz więcej osób szukających mieszkania w Poznaniu pyta o 4 pokoje. Tak wynika z obserwacji deweloperów. Dane rynkowe wskazują, że tego typu mieszkania preferuje 13% nabywców.

W odpowiedzi na ich zmieniające się preferencje, deweloperzy dostosowują ofertę. Więcej 4-pokojowych mieszkań pojawi się np. na Dębcu. Największą popularnością niezmiennie cieszą się mieszkania 3-pokojowe.

Prawie 9 na 10 mieszkań jest kupowanych w Poznaniu na potrzeby własne. Z „Preferencji nabywców na poznańskim lokalnym rynku mieszkaniowym” (aut. Home Data Flow) wynika, że największą grupą klientów są rodziny z dziećmi (78%). Nabywcy to z reguły młode osoby – do 30 roku życia (53%) i pomiędzy 31 a 40 rokiem życia (32%).

Coraz więcej rodzin poszukuje w Poznaniu dużych, przestronnych mieszkań. 46% procent nabywców wybiera mieszkania 3-pokojowe, 13% preferuje 4-pokojowe. Podobny odsetek (14%) dotyczy powierzchni mieszkań od 65 do 80 mkw. – W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zainteresowania takimi mieszkaniami – przyznaje Roma Peczyńska, marketing manager osiedla Red Park na Zielonym Dębcu. – Nie są jeszcze najbardziej popularne, ale klienci często o nie pytają – dodaje. Deweloperzy reagują i dostosowują ofertę do zmieniających się preferencji nabywców. W czwartym budynku Red Parku (budowa rozpocznie się niedługo) pojawi się nowy typ mieszkań. Będą to mieszkania 4-pokojowe z aneksem kuchennym, o powierzchni ok. 74 mkw., a zatem mieszczące się w powyższym przedziale. – Ich atutem jest funkcjonalny i praktyczny układ pomieszczeń. Dodatkowym walorem jest również nieprzeciętna wysokość. Niektóre mieszkania w naszych budynkach mają 3 m wysokości, co daje duże możliwości aranżacyjne i optycznie powiększa przestrzeń. W nowym budynku znajdzie się sporo dużych mieszkań trzypokojowych.

W Red Parku trwają obecnie odbiory kluczy do mieszkań w trzecim, ukończonym budynku. – Nasi mieszkańcy doceniają doskonałą lokalizację, szeroki wybór mieszkań i okolicę, która tętni życiem. Red Park to idealne miejsce dla rodzin, singli i seniorów, w malowniczym otoczeniu parku i terenów zielonych – dostrzega Roma Peczyńska. – Budujemy w standardzie RED Plus. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższy standard zrealizowanej inwestycji, jak też gotowych mieszkań oraz przestrzeni wspólnych, które są tak samo ważne dla jakości życia naszych mieszkańców.

Red Park to docelowo kompleks czterech 13-piętrowych budynków. Warto zaznaczyć, że w budynkach wielorodzinnych chce mieszkań 85% nabywców z rynku poznańskiego. Klienci doceniają obecność wind i lokali usługowych (w obu przypadkach ok. 74%). Jeszcze większą popularnością cieszą się balkony i tarasy. Chce je mieć 95% nabywców. – Wszystkie nasze budynki mają ciche i nowoczesne windy, na monitorowanym i chronionym osiedlu są lokale usługowe, każde mieszkanie ma ogródek, balkon lub taras. Z najwyższych pięter rozlegają się cudowne widoki na Zielony Dębiec i inne części Poznania – wylicza Roma Peczyńska.

W czwartym budynku Red Parku zaplanowano 137 mieszkań o powierzchni od 34 do 99 mkw. i liczbie pokoi od 2 do 4. Deweloper (RED) oferuje możliwość łączenia mieszkań lub ich przearanżowania oraz miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Na parterze przewidziano ogródki o powierzchni do 260 mkw. Tak duże dodatkowe tereny rekreacyjne to kolejna nowość na osiedlu. Tuż obok Red Parku znajdują się m.in. Lasek Dębiecki, park Dębina, Galeria Dębiec i ryneczek. Ceny mieszkań zaczynają się od 6,2 tys. zł za mkw.

fot. materiały prasowe