Poznański boom mieszkaniowy trwa

Poznańscy deweloperzy coraz bardziej angażują się w społeczne inicjatywy, co ma przełożenie na wyniki sprzedaży. Pierwszy kwartał tego roku przyniósł rekord w liczbie transakcji i najwyższy wzrost w Polsce.

Sprzedaż nowych mieszkań w Polsce utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie, jak oceniają analitycy REAS w raporcie za pierwszy kwartał 2019 roku. W ostatnich czterech kwartałach deweloperzy sprzedali w sumie ok. 63 tys. mieszkań. Najwyższy wzrost liczby transakcji, w porównaniu do ostatniego kwartału 2018, zanotowano w Poznaniu (o 36%). W trzy pierwsze miesiące 2019 deweloperzy sprzedali 1,7 tys. lokali, co jest najlepszym wynikiem w historii tego rynku. Wynik z ostatnich czterech kwartałów to 5,3 tys., czyli zdecydowanie więcej niż w całym, rekordowym do tej pory 2017 roku. „Wszystko wskazuje na to, że rynki mieszkaniowe w Poznaniu [i w Łodzi] przeżywają boom później niż pozostałe analizowane miasta [Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Poznań]” – piszą autorzy raportu.

Dobre wyniki sprzedaży to m.in. zasługa wieloetapowych inwestycji realizowanych na terenie Poznania. Deweloperzy tłumaczą, że poznaniacy wciąż zgłaszają duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Szukają osiedli położonych dalej od ścisłego centrum, w zielonych okolicach z terenami rekreacyjnymi, jednocześnie dobrze skomunikowanymi z innymi częściami miasta. To skłania inwestorów do realizowania kolejnych etapów. Tak jest np. na Dębcu, gdzie kończy się budowa trzeciego budynku rodzinnego osiedla Red Park. Deweloper już przygotowuje czwarty, ostatni etap inwestycji. – Poprzednie cieszyły się powodzeniem i zaufaniem mieszkańców, dla których niebagatelne znaczenie miały rekomendacje rodziny i znajomych. Prawie połowę mieszkań sprzedajemy z polecenia. Budowa czwartego budynku to odpowiedź na duże zainteresowanie rozwijającym się Zielonym Dębcem i naszym osiedlem – tłumaczy Roma Peczyńska, marketing manager Red Park.

Otwórz drzwi po raz pierwszy

Deweloperzy budują zaufanie mieszkańców nie tylko mieszkaniami, ale również akcjami prospołecznymi takimi jak zbiórki prezentów w celach charytatywnych, sąsiedzkie wymiany książek, lekcje historii czy produkcja filmów o okolicy, w której działają.
– Chcemy angażować mieszkańców w różnego rodzaju inicjatywy i ich integrować, aby tworzyć lokalną społeczność – podkreśla Roma Peczyńska.

Deweloperzy zdają siebie sprawę, że otwartość na mieszkańców to klucz do sukcesu.
– Tym razem zdecydowaliśmy się zorganizować specjalny Dzień Otwarty, podczas którego po raz pierwszy zaprosimy zainteresowanych na teren kończącej się budowy i pokażemy im wszystkie typy mieszkań na wybranym piętrze. To jedyna taka możliwość dla klientów przed zakończeniem budowy – zaznacza Roma Peczyńska.

Red Park to ogrodzone i monitorowane osiedle składające się z 13-piętrowych budynków z lokalami usługowymi i podziemnymi miejscami parkingowymi. W trzecim z nich powstaje 137 mieszkań z ogródkami, tarasami i balkonami na wyższych piętrach, z których rozlega się nieograniczony, panoramiczny widok na Zielony Dębiec i inne części Poznania. W planowanym czwartym budynku także powstanie 137 mieszkań – o różnej liczbie pokoi (od 2 do 4) i wielkości (od 34 do 98 mkw.), z możliwością ich łączenia i dostosowywania do własnych potrzeb. Mieszkania na parterze będą miały duże ogrody. Powierzchnia największego z nich przekroczy 260 mkw. Wyżej znajdą się mieszkania z balkonami i tarasami.

fot. Red Park, Poznań

 

Translate »