Prawie 25 milionów euro otrzyma HB Reavis od BZ WBK

Spółka HB Reavis podpisała z Bankiem Zachodnim WBK umowę kredytową o wartości 24,9 miliona euro na refinansowanie budynku B inwestycji Gdański Business Center w Warszawie. W skład Gdański Business Center docelowo będą wchodzić 4 budynki, dwa z nich (A i B) zostały oddane do użytku w I połowie 2014. Drugi etap inwestycji, obejmujący kolejne dwa biurowce, rozpoczął się w lipcu br., a jego zakończenie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku.

Oddane do użytku dwa budynki Gdański Business Center oferują łącznie 46 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Kompleks wyróżnia się nietypowym konceptem architektonicznym bazującym na kontraście między dominantą, szklanym szesnastopiętrowym biurowcem A o nietypowej bryle, a bardziej klasycznym, obłożonym starannie dobranym piaskowcem ośmiopiętrowym budynkiem B. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i proekologicznych potwierdzają certyfikaty BREEAM z oceną „Very good” oraz „Zielona energia”. Cenionym elementem kompleksu jest zielony dziedziniec, dostępny dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Dzięki licznym lokalom gastronomicznym i elementom małej architektury, dziedziniec stanie się przyjazną przestrzenią miejską, która będzie tętnić życiem również po godzinach pracy.

W maju br. spółka zawarła z BZ WBK umowę kredytową na refinansowanie budynku A kompleksu Gdański Business Center. Umowa opiewała na kwotę 46,8 miliona euro.

HB Reavis jest międzynarodową grupą deweloperską założoną w 1993 roku w Bratysławie, działającą na kluczowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) oraz w Wielkiej Brytanii i Turcji.

il. materiały prasowe

Translate »